Türkiye Hastanesi


İhlas Grubu’nun toplumsal sosyal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak, insanların en temel ihtiyacı sağlık hizmetini en doğru ve en uygun koşullarda sunmak amacıyla 1991 yılında kurulan Türkiye Hastanesi, çalışmalarını “insan odaklı” bir anlayış çerçevesinde yürütüyor.

Türkiye Hastanesi 70 uzman doktoru, 450 sağlık ve idari çalışanıyla günlük ortalama 800 poliklinik muayenesi, aylık 1500 yatan hasta tedavisi ve 750 ameliyat gerçekleştiriyor. Toplam 125 hasta yatağı, 7 ameliyathanesi, modern donanımlı laboratuvar ve tanı üniteleriyle girişimsel tanı ve de tedavi yöntemlerinin uygulandığı Türkiye Hastanesi, sektöründeki teknolojik gelişmeleri adım adım takip etmeyi sürdürüyor.

2021 yılında Covid-19 pandemisinin dünyada etkileri gücünü azaltsa da, sağlık alanında etkili olmayı sürdürdü. Yatay yerleşkede yer alan Türkiye Hastanesi, pandemide de hizmetlerine 7 gün 24 saat kesintisiz devam etti ve tarih ile doğanın bütünleştiği hastane bahçesinde hastalara güvenli bekleme alanları sundu.

“EVİM GİBİ” HİZMET ANLAYIŞI
Türkiye Hastanesi’nin tüm hizmetleri, hastanenin ana sloganı olan “Evim Gibi” temasına uygun olarak düzenlendi. Çağdaş, kurumsal bir iş anlayışını benimseyen Türkiye Hastanesi, güncel bilgilerle donatılmış uzman ve nitelikli kadrolarıyla, hasta haklarına saygılı ve geleneksel değerlere bağlı kalarak toplumun tüm kesimlerine kaliteli ve hedefe yönelik sağlık hizmeti sunmak misyonunu sürdürüyor. İnsana ve topluma karşı sorumluluğunu kaliteli hizmet anlayışıyla birleştiren Türkiye Hastanesi, geçmişte olduğu gibi gelecekte de “sağlıkta güven ve huzurun ilk adresi olmak” vizyonuyla yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Hasta memnuniyetini esas alan ve hasta haklarına saygılı olma konusuna özel önem veren hastane, hastaların dilek ve beklentilerinin takibi, hasta şikayetlerinin anında değerlendirilip karşılanması ile hasta memnuniyetinin en üst seviyeye çıkartılmasında gayret gösteriyor.

SAĞLIK ALANINDA KAPSAMLI UZMANLAŞMA
Hastanede: Acil Servis Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Check-Up Programları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Psikolojisi ve Psikiyatrisi, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları ve Retina, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz
Hastalıkları, Nöroloji, Obezite ve Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Psikoloji, Radyoloji, Tıbbi Laboratuvar, Üroloji, Odyoloji ve İşitme Tarama, Uyku Laboratuvarı, Yoğun Bakımlar gibi dâhili ve cerrahi bölümlerde her türlü teşhis ve tedavi modern metotlarla yapılıyor.

Türkiye’nin ilk tam teşekküllü göz merkezi olan Türkiye Hastanesi Göz Bölümü, aynı zamanda lazer ameliyatlarının da ilk defa yapıldığı merkezler arasında yer aldı. Bugüne kadar yaklaşık 150 bin operasyonun yapıldığı merkezde, teşhis ve tedavide son teknoloji ürünü cihazlar kullanılıyor. Merkezde; katarakt cerrahisinden göz kırma kusurlarına, şaşılıktan retina hastalıklarına kadar birçok alanda tedavi gerçekleştiriliyor.

Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Radyoloji, Üroloji gibi branşlardaki hizmet altyapısı sürekli genişletiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Perinatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümleri yapımı tamamlanarak hizmete giren yeni binada faaliyet gösteriyor. Ayrıca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nde kullanılmaya başlanan lazer teknolojileri bütün vücut ağırlığına kısa sürede etkili çözümler sunmayı hedefliyor. Şok Dalga Terapisi (ESWT) ve Hill Terapy gibi tedavilerde yine bu ünite de uygulanıyor.

Türkiye Hastanesi’nde 2016 yılında Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nörolojisi gibi branşlar açıldı. Türkiye Hastanesi, her geçen gün tıbbi branşlara yeni uzman ve akademik kadrolar ekliyor. Hastaların ihtiyaç ve konforları düşünülerek sağlık birimlerinde ve hastane bahçesinde sosyal bekleme alanları oluşturuldu.

Hastanenin tarihi binasındaki hasta odaları, tarihi özellikleri korunarak restore ediliyor.

YENİ BİNA FAALİYETLERİ
Türkiye Hastanesi akıllı bina sistemine göre yapılan modern yeni binası, hizmetlerine devam ediyor.

30 yıl önce İstanbul Şişli’de “Evim Gibi Hastane” sloganı ile hizmete başlayan Türkiye Hastanesi, yeni ek binası ile birlikte 15’i erişkin, 10’u yenidoğan yoğun bakım olmak üzere toplam 125 yatak kapasitesine ulaştı.

Toplam 4 bin m2 kapalı alanda, özellikle yüksek yoğun bakım yatak kapasitesi ile hizmet veriyor.

Hizmete açılan 10 katlı yeni binada Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Doğumhane, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Erişkin ve Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri ve Görüntüleme Sistemleri (Bilgisayarlı Tomografi ve Ultrason) bulunuyor.

MODERN YOĞUN BAKIM
Hastane bahçesinde yer alan yeni binada; Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi geniş ve tecrübeli kadrosu, 15 yatak kapasitesi ve Türkiye’de az bulunan son derece modern ve gelişmiş cihazları ile hizmet veriliyor. Bu cihazlardan bir tanesi Hemodiyafiltrasyon cihazıdır. Bu cihaz sayesinde akut böbrek yetmezliği gelişen hastalar yoğun bakım ünitesinde tedavi ediliyor. Sepsis, çoklu organ yetmezliği olan hastalara da yoğun bakımda kesintisiz hizmet sunuluyor.

KALİTE VE AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI
Türkiye Hastanesi, sağlık hizmeti sunmaya başladığı ilk günden bu yana kaliteli hizmetin verilmesi ve geliştirilmesi adına tüm sağlık çalışanlarını eğitimlerle sürekli destekleyerek, gelişimlerine katkıda bulunuyor ve iyileştirme süreçlerinde etkin olarak yer almalarını sağlıyor.

Hastanenin tüm sağlık hizmeti sunum alanlarında önemli bir husus olarak nitelikli insan gücü kapasitesinin arttırılması ve profesyonel hizmet verilmesi hedefleniyor. Ulusal ve uluslararası akreditasyon belgelerine sahip olabilmek için hasta ve çalışan güvenliği hizmetlerinin dürüstlük, liderlik, mükemmellik, güvenlik, zamanlılık ve hakkaniyet çerçevesinde eksiksiz bir şekilde devamlılığını sürdürüyor.

Türkiye Hastanesi, sunulan tüm hizmetlerin süreç yönetimi yaklaşımı ile Sağlık Bakanlığı Kalite Standartları değerlendirmelerinde başarılı olmayı hedefleyerek ilerliyor.

“YEŞİL DOSTU” HASTANE
Türkiye Hastanesi sağlık hizmetleri sunarken, sadece tedavi edici hizmetleri vermekle kalmayıp, topluma karşı sorumluluk bilinci ile de hareket ediyor. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyor.

18 dönüm arazide yer alan hastane, bahçesinde günümüz itibarıyla 42 farklı tür olmak üzere toplam 170 adet ağaç bulunuyor. Türkiye Hastanesi 100 yılı aşkın süredir var olan çınar ağaçlarını, geçmişten günümüze koruyarak yaşatmanın haklı sevinci ve gururunu taşıyor.

Çevre ve doğaya duyarlı bir anlayışla hareket eden Türkiye Hastanesi, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak üzere Çevre Kuruluşları Derneği (ÇEKUD) ile yürüttüğü “Türkiye’nin Geleceği: Hastanemizde Her Yenidoğan Doğa İçin Bir Fidan” isimli bir projeye de imza attı. Bu proje kapsamında Türkiye Hastanesi’nde doğan her bebek adına 1 fidan bağışı yapılıyor ve ailelere bebekleri adına düzenlenmiş birer sertifika veriliyor.

Bu girişimimiz ile Türkiye Hastanesi Çevre Kuruluşları Derneği (ÇEKUD) tarafından “Yeşil Dostu Hastane” unvanına layık görüldü.

“BEBEK DOSTU” HASTANE
Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı “Bebek Dostu” hastane sertifikasına sahip sayılı hastaneler arasında bulunan Türkiye Hastanesi’nde anne adaylarına, doğum öncesinden başlanarak anne sütünün önemi anlatılıyor. Emzirme teknikleri konusunda ayrıntılı bilgi ve eğitim veriliyor. Doğum sonrasında ise annelere eğitim desteği devam ediyor. Yeni doğan bebeklerin anne sütü ile beslenmeleri üzerinde özenle duruluyor.
Sağlık Bakanlığı’nın normal doğumu özendirme çalışmalarına destek veren hastanemiz, dört yıldan bu yana herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenen “Gebe Okulu” ile anne adaylarını doğum süreçleriyle ilgili bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

SAĞLIK TURİZMİNDE LİDER BUTİK HASTANE
Türkiye, hedefleri doğrultusunda ve yaptığı yatırımlar ile dünyada ve bulunduğu coğrafyada en büyük sağlık turizm destinasyonu noktasına yükseldi. Yüksek kalitede sağlık hizmeti vermesi, en gelişmiş teknolojiyi kullanması, sağlıkta kaliteli iş gücüne sahip olması ve vize kolaylığı sağlaması gibi avantajları nedeniyle, özellikle Avrupa coğrafyasında sağlık turizmi için önemli bir merkez olmaya doğru hızla ilerliyor.

Ülkemizi tercih eden misafirler sadece tedavi hizmetlerini almakla kalmıyor, zengin kültür ve tarihi miraslar görerek büyük deneyim yaşıyorlar.
2012 yılından itibaren yurt dışından gelen hastalara da hizmet vermeye başlayan Türkiye Hastanesi 14 farklı dilde tercümanlık hizmeti sunuyor. Avrupa ülkeleri vatandaşlarının tercihinde yer alan hastane; Almanya, İngiltere, İspanya, Arnavutluk, İtalya, Azerbaycan, Katar, Libya, Irak, Somali olmak üzere dünyanın 60’a yakın ülkesinden hasta kabul ediyor.

Türkiye Hastanesi; inovatif, mükemmeliyetçi ve en önemlisi sağlıkta olmazsa olmaz güvenli bir çalışma prensibi doğrultusunda 30 yılı aşkın süredir varlığını büyük bir başarı ile korumaktadır. Sağlık Turizminde başarı; tıbbi alanlarda uzmanlaşmanın dışında tecrübe, o ülkeden gelenlerin beklentisini gerçekleştirecek empati ve organizasyon yeteneği, dil ve kurumsal kültür, güler yüz, zamana bağlı kalmaksızın çalışma becerisi gibi birçok noktaya hakim olmayı gerektiriyor. Türkiye Hastanesi de bu bilinçle Sağlık Turizmi endüstrisinde 2023 yılı Türkiye vizyonuna paralel olarak uzun vadeli stratejiler belirlemiş bulunuyor.

Ülkemize döviz girdisi oluşturan, katma değeri yüksek bir endüstri olarak sağlık turizmi alanındaki çabaların kuruma olduğu kadar Türkiye ekonomisi ve ülke imajına da katkısı olduğunu bilerek hareket etmek hastaneyi daha da büyümeye sevk ediyor.

Kalite ve güvene dayalı hizmet sunumu ve bulunduğu lokasyondan dolayı, yabancı hastalar için vazgeçilmez bir sağlık kuruluşu olan Türkiye Hastanesi Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı ile Türk misafirperverliğinin bir elçisi olarak farklı ülkelerden gelen hastalara ve refakatçilere hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır.