Türkiye Hastanesi


İhlas Grubu’nun toplumsal sosyal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak, insanların en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en doğru ve en uygun koşullarda sunmak amacıyla 1991 yılında kurulan Türkiye Gazetesi Hastanesi, çalışmalarını “insan odaklı” bir anlayış çerçevesinde yürütmektedir.

Türkiye Gazetesi Hastanesi’nin 63 uzman doktoru ile 354 sağlık ve idari çalışanı ortalama, günlük 750 poliklinik muayenesi, aylık 800 yatan hasta tedavisi ve 650 ameliyat işlemi gerçekleştirmektedir. Toplam 125 hasta yatağı, 7 ameliyathanesi, modern donanımlı laboratuvar ve tanı üniteleriyle girişimsel tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı Türkiye Gazetesi Hastanesi, sektöründeki teknolojik gelişmeleri adım adım takip etmektedir.

“Evim Gibi” hizmet anlayışı
Türkiye Gazetesi Hastanesi’nin tüm hizmetleri, hastanenin ana sloganı olan “Evim Gibi” temasına uygun olarak düzenlenmiştir. Hastane bünyesinde hasta memnuniyetinin yakından izlenmesi amacıyla, Sesli Otomatik Randevu Hatırlatma Sistemi faaliyete geçirilmiş; hastaların memnuniyeti ile çalışanların performanslarını ölçen ve raporlayan Q-buton sistemi kurulmuştur. Q-Buton sistemi sayesinde, hastalar hizmetleri anında değerlendirebilme imkânı elde etmiştir. Bu değerlendirmeler analiz edilerek, hastaların beklentileri en üst düzeyde karşılanmaya çalışılmaktadır.

Yeni bina faaliyetleri
Türkiye Gazetesi Hastanesi’nin akıllı bina sistemine göre yapılan modern yeni binası hasta kabulüne başlamıştır. 28 yıl önce İstanbul Şişli’de “Evim Gibi Hastane” sloganı ile hizmete başlayan Türkiye Gazetesi Hastanesi, yeni ek binası ile birlikte 15’i Erişkin, 10’u Yenidoğan Yoğun Bakım olmak üzere toplam 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Toplam 4 bin metrekare kapalı alanda ve 10 katlı olarak hizmete giren yeni bina özellikle yoğun bakım yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Hizmete açılan yeni binada Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Doğumhane, Fizik Tedavi Kompleksi, Erişkin ve Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri ve Görüntüleme Sistemleri (Bilgisayarlı Tomografi, ultrason ve röntgen) bulunmaktadır.

Modern Yoğun Bakım
Hastane bahçesinde yer alan yeni binada; Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi’nde geniş ve tecrübeli kadrosu, 15 yatak kapasitesi ve Türkiye’de az bulunan son derece modern ve gelişmiş cihazları ile hizmet verilmektedir. Bu cihazlardan bir tanesi Hemodiyafiltrasyon cihazıdır. Bu cihaz sayesinde akut böbrek yetmezliği gelişen hastalara yoğun bakım ünitesinde hizmet verilebilmektedir. Sepsis, çoklu organ yetmezliği olan hastalara da yoğun bakım ünitesinde kesintisiz hizmet verilebilmektedir.

Otomasyon sistemiyle hizmet veren ilk özel hastane
Türkiye’de bütünüyle otomasyon sistemi ile işletilen ilk özel hastane olan Türkiye Gazetesi Hastanesi; hasta beklentileri ve sağlık sektöründeki gelişim sonucu ortaya çıkan ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilmek için, teknolojik gelişmeleri ve mevzuatı yakından takip etmektedir. Sağlık.NET veri gönderim sistemi, E-Reçete, E-Rapor gibi tüm önemli uygulamaları bilgi yönetim sistemine uyarlamıştır. Röntgen, MR, BT gibi radyolojik görüntülerin dijital olarak dağıtılması, değerlendirilmesi ve arşivlenmesi için Görüntü Saklama ve İletişim Sistemleri (PACS) altyapısını kurmuştur.

Belgelenmiş ve ödüllü kalite standartları
2004 yılında alınan TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi, MEYER ve TÜV kurumlarından alınan belgelerle yenilenmiştir. Türkiye Gazetesi Hastanesi, 2013 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirilmiş ve sunduğu kaliteli hizmet anlayışı yeniden onaylanmış, ayrıca Leaders of Branding Intelligence Awards kapsamında Frankfurt’ta düzenlenen ödül töreninde “LOB Europe Tüketici Ödülü”nü almıştır. Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından 2015 yılında gerçekleştirilen “2015 yılında en az şikâyet alan markalar” değerlendirmesinde, sağlık sektöründe en az şikâyet alan hastane olarak belirlenmiş ve “Altın Marka” ödülünü almıştır.

Sağlıkta kalite ve akreditasyon (SKS Puanı)
2016 yılında Türkiye Gazetesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenerek %96,96 kalite puanı almıştır.

Sağlık alanında kapsamlı uzmanlaşma
Türkiye Gazetesi Hastanesi, Türkiye’nin önde gelen göz merkezlerinden biri olarak tanınan Göz Hastalıkları ve Lazer Tedavi Ünitesi’ne sahiptir.

Hastane’de; İç Hastalıkları, Alerji ve Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nöroloji, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyet, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Kulak Burun Boğaz, Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Cerrahi, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı, Psikoloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Nöro-Psikiyatri, Göz Hastalıkları, Retina, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Radyoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nöroloji, Romatoloji, Algoloji gibi dâhili ve cerrahi bölümlerinde her türlü teşhis ve tedavi modern metotlarla yapılmaktadır.

Göğüs Hastalıkları, Radyoloji, Çocuk Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Psikolojisi gibi branşlardaki hizmet altyapısı da sürekli genişletilmektedir. Tıbbi branşlara yeni uzman kadrolar eklenmekte, hastanenin tarihi binasındaki hasta odaları, tarihi özellikleri korunarak restore edilmektedir.

Kadın Doğum Polikliniği, Perinatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümleri yapımı tamamlanarak hizmete giren yeni binada faaliyet göstermektedir. Ayrıca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde kullanılmaya başlanan lazer teknolojileri bütün vücut ağırlığına kısa sürede etkili çözümler sunmayı hedeflemektedir. Şok Dalga Terapisi (ESWT) ve Hill Terapy gibi tedavilerde yine bu ünite de uygulanmaktadır.

2016 yılında Radyoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nöroloji, Romatoloji, Algoloji branşları açılmış, hastaların ihtiyaç ve konforları düşünülerek sağlık birimlerinde ve hastane bahçesinde sosyal alanlar oluşturulmuştur. Hamile kadınlara eğitim vermek amacıyla gebe okulu açılmıştır. Yine hamile kadınlar için doğum sırasında ve sonrasında hizmet verecek profesyonel fotoğrafçı hizmeti sunulmaya başlanmıştır.

Çalışanların bağlılıklarını daha da güçlendirmek, hedef odaklı verimli çalışmalar yapmak ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla kurum içi eğitim programları artırılmıştır.

Son yıllarda önemli bir potansiyel oluşturan ve devlet politikaları ile teşvik edilen sağlık turizmine yönelik yatırımlara da başlanmış, bir Uluslararası Hasta İlişkileri birimi kurulmuştur. Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinin sağlığa yönelik taleplerini karşılamak amacıyla özel sağlık programları oluşturulmuştur.