TGRT Haber


TGRT Haber, WhatsApp uygulamasını kullanarak “Halkın Kamerası” ismiyle yeni bir yayın çalışması başlatmıştır.

İhlas Grubu; Türkiye Gazetesi (İhlas Gazetecilik A.Ş.) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile dünyanın ve yurdun gündeminde yer tutan haberleri hazırlamaktaki tecrübesini, 29 Ekim 2004’te yayın hayatına başlayan TGRT Haber’e (TGRT Haber TV A.Ş.) aktarmıştır.

Gündem belirleyen habercilik anlayışı
Kanal, 24 saat canlı yayınlanan bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden haber sunmakta; yurt içinde ve yurt dışında gündeme ilişkin konularla ilgili uzman konukların görüşlerini paylaştığı programları, izleyicilerine ulaştırmaktadır.

2014 yılında faaliyete geçen TÜRKSAT 4A uydusunda yer alarak Avrupa’nın tamamında izlenebilir duruma gelen TGRT Haber, Avrupa’daki Türklerin yeni haber alma kaynağı konumundadır.

İzleyicinin nabzını tutan yeni programlar hazırlayarak, ekranına seyirciyle arasındaki interaktif iletişim ortamını artırmaya yönelik yenilikler getiren TGRT Haber, WhatsApp uygulamasını kullanarak “Halkın Kamerası” ismiyle yeni bir yayın çalışması başlatmıştır.

2017 yılında izleyicilerin daha fazla haber alma imkânına sahip olmasını sağlamak amacıyla konseptini değiştiren TGRT Haber, “Kesintisiz Haber” sloganı ile daha çok habere ağırlık vermiştir. Hafta sonu akşam kuşağında yer alan kadın, moda ve belgesel programlarıyla da daha ziyade kadın ve gençlere hitap etmeyi planlamaktadır.

Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş. (TİAK)’nin, ölçümü yapılan 29 televizyon kanalının 2018’deki izlenme oranlarındaki değişime ilişkin verilerine göre; bir önceki yıla göre en çok artışı %60,24’lük oranla TGRT Haber gerçekleştirmiştir. Yayınlanan verilere göre TGRT Haber, ölçümlenen haber kanallarının yanı sıra, ulusal ve tematik yayın kuruluşlarının önünde yer almıştır.

TGRT Haber, rakipleri ile daha güçlü bir şekilde rekabet edebilmek ve seyircilerine daha hızlı ve kaliteli görüntülerle hizmet verebilmek adına 2019 yılında da teknik yatırımlarını artırmayı ve canlı yayın araçlarını yenilemeyi hedeflemektedir.

Tüm platformlar üzerinden yüksek erişilebilirlik
Digiturk, D-Smart, Teledünya, Tivibu gibi dijital platformlar ve internet üzerinden (www.tgrthaber.com.tr) canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşmakta olan TGRT Haber’de İhlas Yayın Holding’in %99,48 iştirak payı bulunmaktadır.