TGRT Haber


TV yayıncılığındaki bütün teknolojik gelişmeleri hızla bünyesine katan TGRT Haber, dijital yayıncılıkta da geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

KESİNTİSİZ-ÖNCÜ-GÜNDEM BELİRLEYEN HABERLER
“Kesintisiz ve Öncü Haber” sloganıyla 2017 yılında habere daha çok ağırlık veren TGRT Haber; yurt içi ve yurt dışı gündeminden haber ve ilgili uzman konukların görüşlerinin paylaşıldığı yorum programlarıyla gündem belirleyici olmaya devam ediyor. WhatsApp üzerinden seyircilerden gelen haberleri, halkın gözünden vermeyi de sürdürmektedir.

TGRT Haber, 24 saat canlı yayımlanan bültenleriyle, dünya ve Türkiye gündemine ilişkin konuları; hızlı, güvenilir ve gerçek habercilik anlayışıyla izleyicilerine sunuyor.

GÜÇLÜ AJANS DESTEĞİ
İhlas Grubu; Türkiye Gazetesi (İhlas Gazetecilik A.Ş.) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde yer tutan haberleri hazırlamaktaki tecrübesini, 29 Ekim 2004’te yayın hayatına başlayan TGRT Haber’e (TGRT Haber TV A.Ş.) aktardı.

GÜÇLÜ TEKNİK ALTYAPI
TGRT Haber rakipleriyle daha güçlü rekabet edebilmek, seyircilerine daha hızlı ve kaliteli görüntülerle hizmet verebilmek adına 2021 yılında yapılan teknik yatırımlara, 2022 yılında da hız kesmeden devam ediyor.

TV yayıncılığındaki bütün teknolojik gelişmeleri hızla bünyesine katan TGRT Haber, dijital yayıncılıkta da geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

TGRT HABER HD YAYINDA
TGRT Haber, hazır olan altyapısı sayesinde yayınlarını HD olarak, uydudan ve diğer dijital platformlardan sürdürüyor. TGRT Haber’in HD yayınlarını teknik nedenlerle alamayan izleyiciler için uydudan SD yayınları da eş zamanlı olarak devam ediyor.

AVRUPA’DA DA HABER ALMA KAYNAĞI
2014 yılında faaliyete geçen TÜRKSAT 4A uydusunda yer alan TGRT Haber; Avrupa’nın tamamında izlenebilir duruma gelerek, Avrupa’daki Türklerin yeni haber alma kaynağı oldu.

SOSYAL MEDYADA DA GÜÇLÜ
TGRT Haber TV yayınlarının yanı sıra, Türkiye ve dünya gündemini takip eden dijital haber portalı olma özelliğiyle ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazanan tgrthaber.com.tr, 2022 yılında günlük ortalama 660 bin olan ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. TGRT Haber’in, 2022 yılında takipçi sayıları; Twitter’da 685 bine, Instagram’da 405 bine ulaştı.

YouTube kanalında 860 bini aşkın abonesine 1,9 milyar içerik paylaştı ve 223 milyon izlenme sayısını yakaladı. TGRT Haber, 1 milyon 865 bini aşan Facebook takipçisi ile büyük bir kitleye erişimi sağlarken, 2023 yılında takipçi sayısını 2,5 milyona çıkarmayı hedeflemektedir.

TGRT HABER, TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA
TV yayıncılığındaki bütün teknolojik gelişmeleri hızla bünyesine katan TGRT Haber, dijital yayıncılıkta da geniş bir yelpazede hizmet veriyor. TGRT Haber, yeni ekip ve ekipman ilavesi ile tüm platformlarındaki etkisini arttırıp; sistemini güçlendirmeye devam ediyor.

Kurduğu güçlü sosyal medya ekibi ile Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere, bütün sosyal medya ağlarında 7/24 aktif yayıncılığı sürdürüyor. TGRT Haber, Digiturk, D-Smart, Teledünya, Tivibu gibi dijital platformlar ve internet üzerinden (www.tgrthaber.com.tr) canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşmaktadır. İhlas Yayın Holding’in, TGRT Haber’de yüzde 99,48
iştirak payı bulunmaktadır.