Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş.


Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde bulunan devremülkler, ormanla kaplı, deniz kıyısında 362 bin m2’lik bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Türkiye’nin en büyük ve en geniş kapsamlı termal devremülk tatil köyü olan Armutlu Tatil Köyü, 2004 yılından beri Türkiye’nin bütün bölgelerinden gelen misafirlerini ağırlamaktadır. Yalova’nın en güzel sahil kesimlerine sahip olan Armutlu ilçesinin Bozurun mevkiinde bulunan tatil köyü, plajı, sahili ve hemen arkasında bulunan ormanı ile eşsiz bir tatil keyfi sunmaktadır.

Tatil köyü, tamamı deniz manzaralı 11 blok, her biri kaplıca suyuna sahip 1.686 daire ve 37.092 adet devremülkten oluşmaktadır ve 2004 yılından bu yana hizmet vermeye devam etmektedir.

Armutlu Tatil Köyü projesinin, 62.775 metrekarelik arsa üzerinde, hasılat paylaşımı ile 450 adet apart ünite, 1 adet kür merkezi, 1 adet de idare binası inşaatını içeren 2. Etap prjesi 2017 yılının sonlarında tamamlanmıştır. 2018’in Nisan ayında teslimi yapılmıştır. Bu etabın bitmesi neticesinde Armutlu Tatil Köyünün toplam daire sayısı 2.136’ya ulaşmıştır.

Armutlu Tatil Köyü, kaplıcanın sıcaklığını, ormanın yeşilliği ve Marmara Denizi’nin serinliği ile buluşturarak misafirlerine hem tatil ortamında tedavi olabilme hem de doğanın, denizin ve nitelikli sosyal tesislerin olanaklarından aynı anda yararlanma imkânı sunmaktadır.

Konfor ve doğal güzellikler bir arada
Armutlu Tatil Köyü 2+1 ve 1+1 oda suit olmak üzere farklı büyüklüklerde tam donanımlı dairelere sahiptir. Tesis bünyesinde; açılıp kapanabilen bay ve bayan için ayrı kullanımlı iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, aqua park, saunalar, kür merkezleri, masaj salonları, bowling salonu, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, spor salonu, alışveriş merkezi, kafeteryalar, restoranlar ve su oyun alanları bulunmaktadır.

Tatil Köyü’nde Çamur Terapi Merkezi, Tuz Tedavi Odası ve Balık Terapi Merkezi’nde tamamlayıcı tedavi hizmetleri verilmektedir.

Devremülklerin bulunduğu alandaki ticari ve sosyal bölümlerin tamamının mülkiyeti İhlas Holding A.Ş.’ye aittir. Sosyal üniteler Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.