Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri


Kaplıcanın sıcaklığını, ormanın yeşilliği ve Marmara Denizi’nin serinliği ile buluşturan Armutlu Tatil Köyü, hem tatil ortamında tedavi olabilmekte hem de doğanın, denizin ve nitelikli sosyal tesislerin olanaklarından aynı anda yararlanabilmektedir.

İhlas Holding, 1994 yılında Kuzuluk Kaplıca Evleri ile başlattığı termal devremülk sistemini 1999 yılında Armutlu ile sürdürmüştür. Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde bulunan devremülkler, ormanla kaplı, deniz kıyısında 362 bin m2’lik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tamamı deniz manzaralı 11 blok, her biri kaplıca suyuna sahip 1.686 daire ve 37.092 adet devremülkten oluşan Armutlu Tatil Köyü, 2004 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Türkiye’nin en büyük ve en geniş kapsamlı termal devremülk tatil köyü olan projenin ikinci etabının inşaatı 2015 yılının ikinci yarısında başlamış olup 2017 yılında tamamlanmıştır. 450 konut ve iki adet kür merkezi bulunan 2. etap Panorama’nın 2018’in ilk yarısında teslim edilmesi planlanmaktadır. Bu etabın bitmesinden sonra toplam daire sayısı 2.136’ya ulaşmıştır.

Armutlu Tatil Köyü, kaplıcanın sıcaklığını, ormanın yeşilliği ve Marmara Denizi’nin serinliği ile buluşturarak misafirlerine hem tatil ortamında tedavi olabilme hem de doğanın, denizin ve nitelikli sosyal tesislerin olanaklarından aynı anda yararlanma imkânı sunmaktadır.

Konfor ve doğal güzellikler bir arada

Armutlu Tatil Köyü 2+1 ve 1+1 oda suit olmak üzere farklı büyüklüklerde tam donanımlı dairelere sahiptir. Tesis bünyesinde; açılıp kapanabilen bay ve bayan için ayrı kullanımlı iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, aqua park, saunalar, kür merkezleri, masaj salonları, bowling salonu, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, spor salonu, alışveriş merkezi, kafeteryalar, restoranlar ve su oyun alanları bulunmaktadır.

Tatil Köyü’nde Çamur Terapi Merkezi, Tuz Tedavi Odası ve Balık Terapi Merkezi’nde tamamlayıcı tedavi hizmetleri verilmektedir.

Devremülklerin bulunduğu alandaki ticari ve sosyal bölümlerin tamamının mülkiyeti İhlas Holding A.Ş.’ye aittir. Sosyal üniteler Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.