Kuzuluk Kaplıca Sağlık Turizmi


Kuzuluk Kaplıca Evleri, ailelerin sağlık ve tatil ihtiyaçlarını ekonomik ve yüksek standartlarda karşılayabilme imkânına sahiptir.

Türkiye’nin ilk termal devremülk projesi olan Kuzuluk Kaplıca Evleri, Sakarya ilinin Akyazı ilçesindeki Kuzuluk Bölgesi’nde, çevresi ormanlarla kaplı olan 200 bin m2’lik bir arazide kurulmuştur. Toplam 1.470 daire ve 32.340 adet devremülkü kapsayan projenin 1. Etabı’nda 20 blok halinde 1.120 adet daire inşa edilerek 1996 yılında sahiplerine teslim edilmiştir.

Projenin aynı bölgede 1997 yılında inşaatına başlanan ve 350 daire ile 7.700 adet devremülkü kapsayan 2. Etabı ise 2000 yılında sahiplerine teslim edilmiştir. Devremülk tatil köyünde, aynı anda yaklaşık 4-5 bin kişi ağırlanabilmektedir.

Türkiye’de sağlık alanında bir ilki gerçekleştirerek, devre tatil sistemiyle kaplıca turizmini devremülk sistemi altında birleştiren Kuzuluk Kaplıca Evleri, ailelerin sağlık ve tatil ihtiyaçlarını ekonomik ve yüksek standartlarda karşılayabilme imkânına sahiptir.

Her türlü konfora sahip olan daireler, dört kişilik bir ailenin bütün ihtiyaçları düşünülerek apart olarak planlanmıştır. Mobilyalı dairelerdeki banyolarda günün her saatinde normal sıcak ve soğuk suyun yanı sıra kaplıca suyu da bulunmaktadır.

Ayrıcalıklı ve sağlıklı bir tatil deneyimi
Kuzuluk Kaplıca Evleri’nde kaplıca suyu ve havuzları, halı saha, basketbol sahası, yürüyüş ve bisiklet parkurları, çocuk parkları, açık alan spor aletleri, restoranlar ve eğlence merkezi olmak üzere dopdolu bir sosyal hayatla, eksiksiz bir tatil yapma imkânı sağlanmaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış kaplıca suyu ve kaplıca tedavisinde kullanılacak doğal tedavi unsurları, hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde sunulmaktadır. Kaplıca; romatizmal hastalıklar, eklem rahatsızlıkları, yumuşak doku hastalıkları, nörolojik rahatsızlıklarda tedavi edici; stres bozuklukları, beyin ve sinir cerrahisi sonrası ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılabilmektedir.

Devremülk evlerinin bulunduğu alanda hizmet veren ticari üniteler Kuzuluk Kaplıca İnşaat Turizm Sağlık ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. tarafından işletilmektedir.

İhlas Kuzuluk Termal Otel
Kuzuluk Kaplıca Evleri’nin bulunduğu alanda faaliyet gösteren İhlas Kuzuluk Termal Otel; apart, suit ve standart olmak üzere 65 oda ve 130 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. 90 ve 45 kişilik çok amaçlı salonları, 200 kişilik restoranı, 150 kişilik yemek salonu, 300 kişilik açık yemek alanı, çocuk oyun odası, çocuk oyun parkı, 3 adet özel termal banyosu, 2 adet masaj salonu, saunası, satış ünitesi, kuaförü ve otoparkıyla misafirlerinin tüm beklentilerini karşılamaktadır.