Kuzuluk Kaplıca Sağlık Turizmi


Sağlık alanında bir ilki gerçekleştirerek, kaplıca turizmini, devre tatil sistemiyle birleştiren Kuzuluk Kaplıca Evleri, Türkiye’nin ilk termal devre mülk projesidir.

Sakarya’da, Akyazı’nın Kuzuluk bölgesinde, 200.455 m2 arazinin, 112.078 m2 lik alanına inşa edilen Kuzuluk Kaplıca Evleri, 1.470 daire ve alışveriş merkezinden oluşuyor

AYRICALIKLI VE SAĞLIKLI TATİL DENEYİMİ
Ailelerin sağlık ve tatil ihtiyaçlarını, ekonomik ve yüksek standartlarda karşılayan Kuzuluk Kaplıca Evleri’nde, odalara kadar gelen kaplıca suyu ile de konforlu bir kullanım sunuluyor.

Kuzuluk Kaplıca Evleri’nde; kaplıca suyu ve havuzları, basketbol ve halı sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, çocuk parkları, açık alan spor aletleri, restoranlar ve eğlence merkezi olmak üzere dopdolu bir sosyal hayatla, eksiksiz bir tatil yapma imkanı sağlanıyor. Termal devre mülk tatil köyünde, aynı anda yaklaşık 5.000 kişi ağırlanabiliyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış kaplıca suyu ve kaplıca tedavisinde kullanılan doğal tedavi unsurları, hekim kontrolünde, banyo uygulamaları şeklinde yapılıyor. Kaplıca; romatizmal ve yumuşak doku hastalıkları, eklem ve nörolojik rahatsızlıklarda tedavi edici, stres bozuklukları, beyin-sinir cerrahisi sonrası ile spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılıyor.

Devre mülk evlerinin bulunduğu alanda hizmet veren ticari üniteler; Kuzuluk Kaplıca İnşaat Turizm Sağlık ve Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. tarafından işletilmektedir.

Türkiye’nin ilk termal devre mülk projesi olan Kuzuluk Kaplıca Evleri, Sakarya’nın, Akyazı ilçesinde, Kuzuluk Bölgesi’nde, çevresi ormanlarla kaplı bir arazide kuruldu.

İHLAS KUZULUK TERMAL OTEL
Kuzuluk Kaplıca Evleri’nin bulunduğu alanda faaliyet gösteren İhlas Kuzuluk Termal Otel, apart, standart ve süit olmak üzere 65 oda, 130 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor.

Otel, 90 ve 45 kişilik çok amaçlı salonları, 200 kişilik restoranı, 150 kişilik yemek salonu, 300 kişilik açık yemek alanı, çocuk oyun odası ve parkı, üç adet özel termal banyosu, iki adet masaj salonu, saunası, satış ünitesi, kuaförü ve otoparkıyla misafirlerinin tüm beklentilerini karşılama kapasitesine sahiptir.