Dijital Varlıklar


Dijital Varlıklar Şirketi, dijital medyanın her geçen gün önem kazandığı gerçeğinden yola çıkarak, İhlas Medya Grubu’nun dijital alanda yürüttüğü farklı projeleri tek çatı altında toplamak üzere kuruldu.

Dijital Varlıklar Şirketi, dijital medyanın her geçen gün önem kazandığı gerçeğinden yola çıkarak, İhlas Medya Grubu’nun dijital alanda yürüttüğü farklı projeleri tek çatı altında toplamak üzere kuruldu.

Deneyimli editörler, metin yazarları, grafikerler, mobil uygulama ve yazılım geliştirme uzmanları ile IT ekiplerinden oluşan kadrosuyla web sitesi tasarımı, mobil içerik uygulamaları, internet yazılımı, sosyal medya yönetimi gibi konularda hizmet vermektedir.

Grubun medya organlarından; Türkiye Gazetesi, TGRT Haber, Net Gazete ve Mavi Kadın internet siteleri ile sosyal ağlarındaki takipçi sayısını ve dinamizmini artıran çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda projelere; yerli ve yabancı iş birliklerinin oluşturulması, yeni reklam modellerinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Dijital Varlıklar Şirketi, İhlas Medya Grubu’na; web sitesi tasarımı, mobil içerik uygulamaları, internet yazılımı, sosyal medya yönetimi gibi konularda hizmet vermektedir. Farklı hedef kitlelerine yönelik web siteleri planlayan ve ilk adımı kadınlara yönelik Mavi Kadın internet sitesi ile atan Dijital Varlıklar, bu projelerini geliştirmeye devam etmeyi hedeflemektedir. İhlas Yayın Holding’in, Dijital Varlıklar’da yüzde 97,74 iştirak payı bulunmaktadır.

www.turkiyegazetesi.com.tr
Türkiye Gazetesi’nin online yüzü olan www.turkiyegazetesi.com.tr, ilk yıllarda gazetenin dijital yayıncılığını yaparken, 2000’li yıllardan bu yana, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri, ziyaretçilerine, anlık aktarmaktadır. Ziyaretçilerinin tüm gelişmeleri takip edebilecekleri, haberlere açılan bir pencere halini alan turkiyegazetesi.com.tr, 2022 yılında günlük ortalama 420 bin ziyaretçi sayısını artırma çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal medyada aktif olan Türkiye Gazetesi’nin 2022 yılı sonunda takipçi sayıları; Facebook’ta 1 milyon 265 bine, Twitter’da 328 bine, Instagram’da 210 bine ulaştı. YouTube kanalında ise 550 bini aşkın abonesine 335 milyon içerik sundu ve 36 milyon izlenme sayısını yakaladı.

Türkiye Gazetesi 2023 yılında, sosyal medyada 2 milyon Facebook kullanıcısına, 500 bin Twitter ve 500 bin Instagram takipçisine ulaşmayı hedeflemektedir. IOS ve Android uygulamalarının geliştirilmesi için 2022 yılında çalışmaları yapılan Türkiye Gazetesi’nin mobil uygulama pazarındaki büyümesi tüm hızıyla devam etmektedir.

www.tgrthaber.com.tr
TGRT TV yayınlarının yanı sıra, Türkiye ve dünya gündemini takip eden dijital haber portalı olma özelliğiyle ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazanan tgrthaber.com.tr, 2022 yılında günlük ortalama 660 bin olan ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

DİJİTAL VARLIKLAR GÖRSEL MEDYA VE İNTERNET HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Türkiye Gazetesi 2022 yılında site tasarımını tamamen yenileyerek kullanıcı dostu bir yüze kavuşmuştur. Ayrıca dijital abonelik sistemini hayata geçirerek abonelerine çeşitli ayrıcalıklar sunmuştur.

TGRT Haber’in, 2022 yılında takipçi sayıları; Twitter’da 685 bine, Instagram’da 405 bine ulaştı. YouTube kanalında 860 bini aşkın abonesine 1,9 milyar içerik paylaştı ve 223 milyon izlenme
sayısını yakaladı. TGRT Haber, 1 milyon 865 bini aşan Facebook takipçisi ile büyük bir kitleye erişimi sağlarken, 2023 yılında takipçi sayısını 2,5 milyona çıkarmayı hedeflemektedir.

Iphone (IOS) uygulamasının geliştirilmesi, anlık bildirim (push notification) ve canlı yayın özelliklerinin eklenmesi ile TGRT Haber mobil uygulama pazarındaki büyümesini sürdürmektedir.

www.netgazete.com
Türkiye’nin ilk internet gazetesi olma özelliği ile NetGazete, 2022 yılı aylık ortalama 100 bin olan ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

2023 yılını kendisi için yatırım yılı ilan eden NetGazete, hem tasarımsal olarak sitesini yenileyerek hem de uygulamalarını geliştirerek kurulduğu günlerdeki popülaritesine tekrar kavuşması hedefleniyor. Ayrıca personel yatırımıyla da sitesinde ve sosyal medya platformlarında doyurucu özgün içeriklerle dikkatleri üzerinde toplaması bekleniyor.

www.mavikadin.com
2016 Nisan ayında yayın hayatına başlayan mavikadin.com; diyet, güzellik, hamilelik, anneçocuk, sağlık, saç bakımı, yemek tarifleri ve dekorasyona kadınların merak ettiği ve ilgi duyduğu tüm konuların yer aldığı bir kadın sitesidir. Sade ve anlaşılır bir dille okuyucularına sunulan makalelerin yer aldığı site kısa zamanda karşılığını bularak, 2022 yılında aylık ortalama 4 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı.

Dünyanın önde gelen kadın sitelerinden biri olmayı hedefleyen mavikadın.com, sitenin çeşitli yabancı dillerde yayınlanmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı dillerde yayın yapılması ve içeriğin geliştirilmesiyle ziyaretçi sayısının daha da artması beklenmektedir.

TGRT Haber TV yayınlarının yanı sıra, Türkiye ve dünya gündemini takip eden dijital haber portalı olma özelliğiyle ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazanan tgrthaber.com.tr, 2022 yılında günlük ortalama 660 bin olan ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.