İhlas Ev Aletleri


İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA), kuruluşundan bugüne insan sağlığı ve temel ihtiyaçlarını esas alan, ev hayatını kolaylaştıran pek çok küçük ev aleti üreterek yaygın ve etkili bir biçimde tüketici ile buluşturmuştur.

Güçlü teknik kadrosu ile Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde 12.900 m2 kapalı alana sahip bir tesiste faaliyetlerini sürdüren Şirket, Temizlik Robotu Fabrikası, Su Arıtma Fabrikası, Şofben ve Halı Yıkama Fabrikası, Plastik Enjeksiyon Üretim Tesisleri, Filtre Üretim ve Karbon Dolum Tesisleri’nde üretim yapmaktadır.

Aura markasıyla özdeşleşmiş ürün yelpazesi
Ürün yelpazesinde; temizlik robotu, “reverse osmosis” su arıtma sistemleri, banyo şofbeni, halı yıkama makinesi, ıslak ve kuru süpürme makinesi, quartz sobalar ile çaymatik bulunan İhlas Ev Aletleri, ürünlerini; Aura, Aura Cleanmax, Aura Roboclean, Aura Cebilon, Aura QVac, Aura Livac, Aura Wdry markaları ile müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. IHEVA, pazarlama faaliyetlerini, distribütör firma İhlas Pazarlama A.Ş.’nin yaygın bayi ağı ve satış kanallarıyla yurt içinde müşterilere ulaştırırken, yurt dışı faaliyetlerini de çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla yürütmektedir.

Birebir pazarlamayla müşteri beklentilerine hızlı çözüm
İhlas Ev Aletleri, pazarlama ekibinin, müşterileri ürün ve hizmetlerle ilgili detaylı olarak bilgilendirmesi ve talep edilen özellikleri ve fonksiyonları da doğrudan İhlas Ev Aletleri’ne aktarması sonucu müşteri beklentilerine anında çözüm üreterek müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Uluslararası Standartlar ve Tasarım Ödülleri
İhlas Ev Aletleri, milyonlarca evde kullanılan Aura markalı banyo şofbenleri ile pazarda güçlü bir konumda, elektrikli ani ısıtıcı sektöründe ise pazar lideridir.

Sektöründe hep ilkleri gerçekleştiren İhlas Ev Aletleri, Aura Cebilon Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi’nin kalitesini, uzun süreli çok titiz çalışmalar neticesinde NSF (NATIONAL SANITATION FOUNDATION) sertifikası ile tescillemiştir. 55 yıl önce kurulan, ev ve endüstriyel ürün için standartlar belirleyen, bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir test ve sertifikasyon kuruluşu olan NSF, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından içme suyu güvenliği ve arıtımı için bir iş birliği merkezi olarak tanımlanmıştır. Şirket, su arıtma alanındaki yetkinliğini ve güvenilirliğini pekiştirmek üzere Amerika merkezli Water Quality Association kuruluşuna üye olmuştur. Water Quality; ürün testleri, eğitim ve bilgi kaynağı sağlama konularında uluslararası bir otorite konumundadır.

Aura Cleanmax ve Aura Roboclean; 2013 yılında Reddot, 2015’te Good Design, 2016’da Iconic, IF Design, A Design tasarım ödülleri ve Kazakistan En İyi Ürün ödülü ile 2018 yılında German Design tasarım ödüllerine layık görülmüştür. Aura Cebilon ise 2014’te Design Turkey, 2015’te Good Design, 2016’da A Design Tasarım ödülü ve Kazakistan En İyi Ürün ödülü, 2017’de Iconic Design 2018’de de German Design tasarım ödüllerine almaya hak kazanmıştır.

İhlas Ev Aletleri, ürünlerinin Asya, Avrupa ve Amerika’nın en saygın kuruluşlarından aldığı ödüllerle dünya genelinde markalaşma yolunda hızla ilerlemektedir.

İhlas Ev Aletleri, 2017 yılında, Ar-Ge harcamalarıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi “TİM-1.000 Türkiye’nin En Büyük İlk 1.000 İhracatçı Firması” araştırması kapsamında, Ar-Ge harcamaları en yüksek 250 şirket arasında 191’inci sırada yer almıştır.

63 ülkeye yönelik satış-pazarlama faaliyeti
İhlas Ev Aletleri; Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere, Avrupa, Amerika, Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde pazarlama faaliyetleri yapmaktadır. 2018 yılında yurt dışı satışların %49’u Türki Cumhuriyetler, %29’u Avrupa, %10’u Orta Doğu, %5’i Uzak Doğu, %7’si ise Amerika ve Afrika ülkelerine gerçekleşmiştir.

İhlas Ev Aletleri, 2018 yılında da uluslararası prestijli fuarlara ve potansiyel olarak belirlenen ülkelerde düzenlenen genel ticaret fuarlarına katılmaya devam etmiştir. Dünyanın 63 ülkesinde tüketicilerine ulaşan Aura Roboclean Temizlik Robotu distribütörleri, Eylül 2018’de İstanbul’da bir araya gelmiştir.

%77,97 halka açıklık oranı
Hisse senetleri 26.09.1996 tarihinden beri BİST’te IHEVA koduyla işlem gören İhlas Ev Aletleri’nin 2018 yılı faaliyet dönemi itibarıyla sermayesinin %77,97’si halka açıktır. IHEVA hisse senetleri 01.10.2007 tarihinden itibaren BİST Ana Pazar Grup 1’de işlem görmektedir. Şirket, 29.12.2010 tarihinden itibaren de BİST Kurumsal Yönetim Endeksi kapsamına dâhil edilmiştir.