Yılın En İyi Haber Kanalı ödülünü TGRT Haber aldı

Çekmeköy2023 Dergisi’nin 2’inci Sosyal Farkındalık Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecede ilkeli ve farkındalık oluşturan yayınlarıyla “Yılın En İyi Haber Kanalı” ödülünü TGRT Haber aldı.

Çekmeköy Belediyesi’nin aylık olarak yayımladığı Çekmeköy2023 Dergisi’nin 2’inci Sosyal Farkındalık Ödülleri, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın yanı sıra törene, sanat, spor ve medya dünyasının mühim isimlerinden Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Oğuz Haksever, Rıdvan Dilmen, Zahide Yetiş de katıldı. Alanlarında yaptıkları çalışmalarla farkındalık oluşturan isimlere ödüllerinin verildiği gecede, ödüle layık görülen TGRT Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Yücel Koç ve yine yaptıkları 15 Temmuz Demokrasi Marşı ile ödüle layık görülen Türkiye Gazetesi editörlerinden Hanefi Söztutan ve marşın bestecisi Necmi Çiçekçi de yer aldı.

Yılın En İyi Haber Kanalı ödülünü alan TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Yücel Koç, 15 Temmuz gecesi anlık ve sıcak haberleri en hızlı şekilde izleyiciye ulaştırdıklarını ifade ederken kanalın başarısının sürekliliğine de dikkat çekti.

Konuşmasında tüm ekip arkadaşlarına teşekkür eden TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Yücel Koç, “TGRT Haber, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı en sert yayını yapan kanallardan biri oldu. Öyle ki; Cumhurbaşkanımızın çağrı yaptığı kanallardan biriydi. Yayınlarımızda ve haberlerimizde İhlas Haber Ajansı’yla daha fazla işbirliği yaparak Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden anlık ve sıcak bağlantılarla haber bültenlerimizi çok daha etkili ve güçlü hale getirdi ve bu şekilde devam ediyoruz. Bunun neticesinde inşallah bu ivme hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.