Taşkent Valisi ArtıkHocayev İhlas Holding’i ziyaret etti

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’in valisi Cihangir ArtıkHocayev, İhlas Holding’i ve İhlas Medya Grubu’nun ziyaret etti. ArtıkHocayev, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Celep ile görüştü.

Türkiye’ye bir dizi ziyaretler için gelen Taşken Valisi Cihangir ArtıkHocayev, İhlas Holding’i de ziyaret etti. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili Zeki Celep ile görüşen vali, karşılıklı yapılacak yatırımlarla Türk Özbek ilişkilerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye ile birlikte işbirliği ve yatırım yapmak için birçok ziyaret gerçekleştirdiğini de ifade eden Özbek vali,
“Türklerle Özbekler arasında daha hızlı bir işbirliği olmasını istiyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan halkının dostudur, ağabeyidir. Türk iş adamlarıyla her türlü iş alanında birlikte çalışmaya hazırız. Bundan sonra iş ilişkilerimizi daha çok büyütmek istiyoruz. Ben Türk iş adamlarına sesleniyorum; Özbekistan’a girmeniz lazım, yoksa Koreliler giriyor. Benim Türklere her zaman kapım açık” şeklinde ifadeler kullandı.

ArtıkHocayev ardından TGRT Haber ve ihlas Haber Ajansını ziyaret etti. TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ercan Seki’nin karşıladığı Özbek vali, İhlas Medya’nın hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.