Somali Başbakanı Abdiwali Şeyh Ahmed’den İhlas’a Teşekkür Ziyareti

Somali Başbakanı Abdiwali Şeyh Ahmed, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’i ziyaret ederek İhlas Vakfı’nın Somali halkına yaptığı yardım ve hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, İhlas Grubu olarak Somali’deki açlık, kuraklık ve iç savaş sebebi ile mağdur olan Somali halkına yıllardır gıda sağlanması, su kaynaklarının açılması, kurban hizmeti, Ramazan ayında iftarların düzenlenmesi gibi konularda hizmetler sunduklarını ve yardım gemileri ile gıda, elbise, kültür yayınları göndererek onlara destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Yardımlara bundan sonra da devam edeceklerinin altını çizen Ören; İhlas Vakfı’nın Türkiye genelinde bulunan yurtlarında çok sayıda Somalili öğrenciyi misafir ettiklerini ve onlara yardımcı olduklarını belirtti.

Somali Başbakanı Abdiwali Şeyh Ahmed daha sonra İhlas Vakfı’nı ziyaret ederek İhlas Vakfı yöneticileri ile görüşmeler yaptı ve İstanbul’da bulunan 300 civarındaki Somalili öğrenciyle de bir araya geldi.