İhlas Yayın Holding’den önemli adım

İhlas Yayın Holding halka arz sürecini başlattığı İhlas Haber Ajansı’nın mali yapısını güçlendirmek adına önemli bir adım attı, ‘sermaye artırımı’ kararı alındı.

Grup şirketlerinden İhlas Haber Ajansı’nın halka arzına yönelik olarak 3 Mart tarihinde ‘çalışmalar’ için start veren İhlas Yayın Holding’den bugün de önemli bir adım geldi.

Mayıs ayında, Türkiye’nin 26 yıllık ilk özel haber ajansı, 2 binden fazla aboneye kesintisiz hizmet sağlayan İhlas Haber Ajansı’nın halka arzı için Tera Yatırım ile anlaştıklarını açıklayan İhlas Yayın Holding, öğleden sonra KAP’a yolladığı açıklamayla bağlı ortaklık için alınan ‘sermaye artımı’ kararını duyurdu.

HALKA ARZ OLACAK İŞTİRAKİN SERMAYESİ GÜÇLENDİRİLİYOR
Halka arz noktasında önemli bir adım olarak yorumlanan kararla iştirakin sermayesi güçlendiriliyor.

Bağlı Ortaklığımız İhlas Haber Ajansı A.Ş’nin halka açılma süreci hakkında” denilen duyuruda şu ifadeler yer aldı:
“Bağlı ortaklıklarımızdan İhlas Haber Ajansı A.Ş. Yönetim kurulu, halka arz süreciyle ilgili işlemlerinin devam ettiği, bu kapsamda mevcut ortakların kabul etmesi durumunda halka arz öncesinde mali yapısını daha da güçlendirerek, hizmet çeşitliliğini ve teknolojik alt yapısını geliştirerek, faaliyet alanını gerek yurt içinde gerekse yurt dışında genişletmek ve bu sayede karlılığını arttırabilmek adına sermaye artırım kararı alacağını, söz konusu sermaye artırımının tamamlanması akabinde gerekli işlemleri tamamlayarak halka arz başvurusunda bulunulmasına karar verdiklerini bildirmiştir. Şirketimiz bağlı ortaklığımızın 40 milyon TL’ye kadar yapacağı sermaye artırımlarına katılma kararı almıştır.”

Şirketin yüzde 75 oranında hissesi İhlas Yayın Holding bünyesinde bulunuyor.