İhlas Holding, Çinli Wiseweb şirketi ile ortaklık anlaşması imzaladı

İhlas Holding, Çin’in İpek Yolu Projesi’nin resmî bilgi merkezi ve finansal teknoloji şirketi konumunda bulunan Wiseweb ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu kapsamda Çin’in hayata geçireceği 900 milyar $ büyüklüğe sahip projelerde kurumlara data hizmetleri verilecek, şirketlerle ihracat için köprü vazifesi kurulacak.

Çin’in “One Belt One Road” (Bir Kuşak Bir Yol) projesi kapsamında yürüteceği dev projelerde aktif rol almak için geçtiğimiz temmuz ayında China Silk Road Group ile ortaklık anlaşması imzalayan İhlas Holding, yeni bir adım daha attı. İhlas Holding, Çin’in İpek Yolu Projesi’nin resmî bilgi merkezi ve finansal teknoloji şirketi konumunda bulunan Wiseweb ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Pekin’de gerçekleşen imza töreninde, China Silk Road Group Başkan Yardımcısı Chen Hong Jian, İhlas Holding Temsilcisi ve İhlas Silk Road Başkan Yardımcısı Cemil Ceyhan Aral ve Wiseweb Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Charles Mo hazır bulundu. Yapılan anlaşmaya göre Wiseweb ile İhlas Holding ve ortağı China Silk Road Group, Çin’in “Bir Kuşak Bir Yol” kapsamında hayata geçireceği ve toplam 900 milyar dolar büyüklüğe sahip projelerde; kurumlara, şirketlere bilgi hizmetleri verecek, Çinli ve Türk şirketler arasında köprü vazifesi görecek. Aynı zamanda Türk e-Ticaret ve pazarlama şirketlerinin Çin pazarına açılması ve ihracatının artırılması için bilgi akışı sağlanacak. Üç grup da ortak şirket kurarak; İpek Yolu kapsamındaki projelere bilgi akışı, data değerlendirmesi, finansal hizmetlerin geliştirilmesi faaliyetlerini yürütecek. Ayrıca Türkiye’nin projeleri ve şirketleri de İpek Yolu ülkelerine tanıtılacak.