İhlas Holding 47. yılını kutladı

İhlas Holding, kuruluşunun 47. yıldönümünü, tüm çalışanlarının katıldığı bir törenle kutladı.

İhlas Holding, 22 Nisan 2016 Cuma günü İhlas Holding binasında düzenlenen etkinlikle, Grubun temel taşını oluşturan ve ilk kurulan şirketi olan Türkiye Gazetesi ile birlikte 47. yılını kutladı.

Tüm İhlas Holding çalışanlarının katıldığı tören, İhlas Holding’in 47 yıl boyunca gerçekleştirdiği yatırımlar ve önemli kilometre taşlarının yer aldığı tanıtım filminin izlenmesiyle başladı. Tanıtım filminin ardından bir konuşma yapan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, bu günlere gelinmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirerek şunları söyledi: “Bir eser müessiriyle anılır ve onunla yad edilir. Enver Bey ve onunla aynı aşk ve şevkle ilk gün yola çıkan arkadaşlarının büyük emekleri var. Türkiye’de neredeyse birçok alanda her şeyin ilkini yaptılar. Hakikaten o dönemlerde Türkiye’de düşünülmesine bile cesaret edilemeyen şeyleri düşündüler, cesaret ettiler ve uyguladılar. İşte bu günlere bu şekilde gelindi.”

Kuruluşun ilk şirketi olması sebebiyle Türkiye Gazetesi’ne de değinen Ören, “1970 yılı Hakikat gazetesinin kuruluşu. 1972 Hakikat’in Türkiye gazetesine dönüşmesi. Ben de 1972 doğumluyum. Gazete ile yaşıtım. Bu kadar uzun, zorlu, Türkiye’nin inişli çıkışlı, karanlık, üzüntü verici günlerini bir arada yaşayan bir geçmiş var. Enver Ağabeyler insanların sokakta yürüyemediği, ekonomik şartların iyi olmadığı günlerde böyle bir işe cesaret ettiler. Her şeyi düşündüler. Prensiplerinden vazgeçmediler. Kararlılıkla ve değişmeden bugünlere getirdiler. Türkiye gazetesi, sahibi ve yayın çizgisi değişmeyen tek gazete. Önümüzdeki günlerde daha farklı işlerde de olacağız. Her günümüz bugünden daha iyi olmak kaydıyla büyüyerek, gelişerek ilerleyeceğiz. Nice 22 Nisanları birlikte kutlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından 47. yıla özel olarak hazırlanan pasta kesildi ve tüm çalışanlara İhlas Holding’in 47 yıl içinde yürüttüğü çalışmaların kilometre taşlarını içeren özel baskılı gazete dağıtıldı.