İhlas Ev Aletleri’ne İyi Tasarım Ödülü

Türkiye’nin inovasyon ve markalaşmada en büyük ödül organizasyonu olan “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İhlas Ev Aletleri, Ev Cihazları ve Kişisel Bakım Ürünleri kategorisinde “Ters Osmoz (Reverse Osmosis-RO) Su Arıtma Cihazı Geliştirilmesi Projesi” kapsamında “Cebilon” markası ile “İyi Tasarım Ödülü” ne layık görüldü.

TURQUALITY®  programı etkinliği olarak Ekonomi Bakanlığı bünyesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle 4’üncüsü düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve ETMK Başkanı Ayberk Yağız’ın yanı sıra bürokrasi ve iş dünyasından isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplam 410 başvurunun yapıldığı organizasyonda, katılımcılar 13 kategoride değerlendirmeye alındı. İhlas Ev Aletleri, Ev Cihazları ve Kişisel Bakım Ürünleri kategorisinde “Ters Osmoz (Reverse Osmosis-RO) Su Arıtma Cihazı Geliştirilmesi Projesi” kapsamında “Cebilon” markası ile “İyi Tasarım Ödülü” ne layık görüldü.

Ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden alan İhlas Ev Aletleri Teknik Genel Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ömer Kamber, ödül almaktan dolayı duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “TURQUALITY®  tasarımdan pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde düzenlenen, dünyanın devlet destekli ilk ve en önemli marka geliştirme programlarından birisidir. Bugün itibariyle, 95 firmanın 107 markasıyla dahil olduğu, bir çok firmanın da farklı markalarla bu programa dahil olmayı beklediği en iyi kulüplerden biri haline gelmiştir. İhlas Ev Aletleri olarak, böyle bir organizasyonda, birbirinden değerli başvurular arasından sıyrılıp ödül almış olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Yarışmaya katılırken ürünümüze güveniyorduk. Çünkü, insan sağlığına önem veren, ekonomikliği ve kaliteliyi ön plana çıkaran ürünler tasarlıyoruz. Bunu gerçekleştirirken tüketicilerin beklentisini ve memnuniyetini esas alıyor ve yerli istihdamın artırılmasını göz önünde bulunduruyoruz.”

 

Konuşmasında Türkiye’nin her ilinde yer alan satış ve servis noktaları sayesinde müşterilerine en kaliteli hizmeti vermeye çalıştıklarını vurgulayan Kamber, konuşmasını şu cümlelerle sürdürerek, “Avrupa ve dünyanın 47 ülkesinde bulunan bayiliklerimizle yurtdışında da  hizmet veriyoruz. Uluslararası tasarım yarışmalarında da pek çok ürünümüzle defalarca  ödül aldık. Ancak, Design Turkey tarafından bu ödüle layık görülmek bizi çok gururlandırdı. ’Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülü’ ile, gücümüze güç katıp daha güzel yerlere geleceğimize inanıyoruz. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere, Design Turkey yöneticilerine ve emeği geçen değerli ekibine çok teşekkür ederiz” dedi.