İhlas Ev Aletleri’ne Avrupa’dan Tasarım Ödülü

İhlas Ev Aletleri’nin kalitesi Avrupa’da da konuşuluyor. Aura Roboclean ve Aura Cleanmax temizlik robotları, Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen “Red Dot” ödül töreninde kendi dallarında birincilik ödülleriyle onurlandırıldı. 4 bin 200 başvuru arasında ödül almayı hak kazanan Aura Roboclean ve Aura Cleanmax temizlik robotları, sağlıklı ve ergonomik tasarımıyla ödüle layık görüldü. Ödül törenine İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş yöneticilerinden Yrd. Doç. Dr. Ömer Kamber ve Zafer Yücesoy katıldı.

Törenden sonra açıklama yapan Dr. Kamber; “Böyle bir ödülü kazanmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu yarışmaya başvururken ürünümüze güveniyorduk. Çünkü bizim cihazlarımız, insan sağlığına önem veren kaliteli ve ekonomik. Kullanırken hem sağlığınızı koruyor hem de tasarruf ediyorsunuz. Aura Roboclean ve Aura Cleanmax, ev temizliğinde ev hanımlarına büyük kolaylıklar sağlıyor. Evlerin ve halıların temizlenmesinde önemli bir rol üstlenen ürünlerimiz, ayrıca havanın temizlenmesi işlemini de yaparak evlerin temiz kokmasını sağlıyor” dedi. Türkiye’nin her ilinde satış ve servis noktaları sayesinde müşterilerine en kaliteli hizmeti verdiklerini kaydeden Dr. Kamber, “Avrupa ve dünyanın 47 ülkesinde bulunan bayiliklerimizle diğer ülke vatandaşlarına da hizmet vermekteyiz. Red Dot ödülü ile gücümüze güç katıp daha güzel yerlere geleceğimize inanıyoruz. Gelecek yılki Red Dot yarışmasında iyilerin en iyisi olmak için çalışacağız” diye konuştu.

İhlas Ev Aletleri’nde elektrik-elektronik mühendisi olarak görev yapan Zafer Yücesoy ise, “Aura Roboclean ve Aura Cleanmax temizlik robotları, iyi tasarımı ve yüksek vakum gücüyle emiş yapabilmekte. Bu güç sayesinde halının en derin bölgelerine kadar gizlenmiş olan tozları emme özelliğine sahip. Dokunmatik ve uzaktan kumandalı sistemle temizlik robotları içerisinde bu özelliklere sahip tek robot olma özelliğini taşıyan ürünümüz ile aynı zamanda, 25 metrekarelik bir alanda yerinizden kalkmadan havayı temizleyebilirsiniz. Özel vakum sistemiyle ise çektiği tozu ortama tekrar geri vermiyor. Gün geçtikçe ürünümüzü daha kullanışlı ve tasarruflu hale getirmeye devam edeceğiz” bilgisini verdi.