İhlas Ev Aletleri’ne Kazakistan’dan ödül

İhlas Ev Aletleri tarafından yerli teknolojiyle üretilen Aura Roboclean Temizlik Robotu ve Aura Cebilon Unique Su Arıtma Cihazı, Kazakistan’da “Birinci Sınıf Temizlik Sistemi” ve “Birinci Sınıf Su Arıtma Cihazı” Devlet ödüllerinin sahibi oldu.

Çeyrek asırdan fazla bir süredir insanlara faydalı ürünler sunan ve hep ilkleri gerçekleştiren İhlas Ev Aletleri, dünyanın farklı ülkelerinden aldığı ödüllerle üretim ve kullanım kalitesine verdiği önemi bir kez daha ispatlamış oldu.

Avrupa ve Amerika’dan aldığı ödüllerden sonra Kazakistan Devlet Ödülünün de sahibi olan ürünler için İhlas Ev Aletleri Genel Müdürü Dr. Ömer Kamber şunları söyledi:

“Türkiye’de öncüsü olduğumuz, evlerimizde yaşanabilir ortamlar oluşturma ve sağlıklı içme suyu üretmedeki başarımızın neticesinde hakettiğimiz karşılığı almaya devam ediyoruz. Avrupa ve Amerika pazarının yanı sıra Kafkasya pazarı da bizim için çok önemli. Yaklaşık 10 yıldır Kazakistan merkezli Kafkas ülkelerine ihracat yapıyoruz. Özellikle Roboclean Temizlik Robotumuz; Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan ülkelerinde pazar lideri konumunda ve pazar payı her geçen gün artmaya devam ediyor.”

Dr. Kamber sözlerini şöyle sürdürdü: “Kazakistan’dan aldığımız Devlet Ödülü ile birlikte, Roboclean Temizlik Robotumuz altıncı, Cebilon Unique Su Arıtma Cihazımız ise dördüncü ödülünü aldı. Türkiye’de ve dünyada her geçen gün artan rekabet koşulları altında bu ödül bizi çok sevindirdi. En üst yöneticiden en alt kademedeki personeline kadar herkesin bu ödülde payı vardır. Bu ödüller bizim için teşvik unsurudur, daha iyisi için çok çalışacağız. Çeyrek asırdan fazla süredir edindiğimiz tecrübe herşeyden önemli. Bu birikimden aldığımız güçle, bugün İhlas Ev Aletleri olarak Türkiye’nin en iyi, dünyanın da sayılı temizlik robotu ve su arıtma cihazı üreticilerinden biri konumuna geldik.

Üretimde inovasyon, ürünlerde yenilenebilirlik esasları günümüzün olmazsa olmaz esaslarıdır. Bu esasları uygulama noktasındaki dirayetimizin sonuçlarını hem Türkiye’de hem de dünyada görüyoruz. Ürünlerimiz; hijyen, tasarım ve ergonomi yönünden uzmanlar tarafından tescil edildi. Aldığımız ödülleri bunun bir göstergesi olarak görüyoruz. Tüketicilerimizin markamıza duyduğu güvene layık olmaya devam edeceğiz.