Bisan Bisiklet’in halka arzı için SPK’ya başvuru yapıldı

Bisan Bisiklet Moped Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzı için SPK’ya başvuru yapıldı.

İştiraklerimizden, İhlas Pazarlama Yatırım Holding A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı olan Bisan Bisiklet Moped Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisse senetlerinin halka arzı için Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile Finansal Danışmanlık ve Aracılık Sözleşmesi imzalamış olduğu, söz konusu halka arz ile ilgili çalışmalar kapsamında, Bisan Bisiklet Moped Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana sözleşme değişiklikleri için gerekli izinleri almak üzere, Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunduğu 22.10.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda kamuya açıklanmıştı.

Bisan Bisiklet Moped Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana ortaklarından Bisiklet Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin şirket de sahip olduğu paylardan 10.000.000 TL nominal değerli payların halka arzı ile eş zamanlı olarak, 35.000.000 TL olan sermayenin 45.000.000 TL ya çıkarılması için mevcut pay sahiplerinin rüçhan hakları kısıtlanarak 10.000.000 TL sermaye artışı yapılmasına ve artırılan kısmın halka arz edilerek netice itibariyle toplam 20.000.000 TL nominal değerli payların Sermaye Piyasası mevzuatı çerçevesinde Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile halka arz edilmesine, ilişkin gerekli yönetim kurulu kararları alınmış olup, halka arz izahnamesi ve diğer dökümanlar bugün (12.12.2012) Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na teslim edilerek gerekli müracaat yapılmıştır.

Sermaye piyasası Kurulu Başkanlığı’na yapılan bu müracaat ile eş zamanlı olarak, halka arz edilecek payların ilgili pazarda işlem görebilmesi için, gerekli başvuru da, bugün (12.12.2012) İstanbul Menkul Kıymetler Başkanlığı’na yapılmıştır.