Bağcılar’da Kablosuz Geniş Alan Ağı ve Güvenli İnternet Bağlantısı ihalesi İhlas Net’in

 

Bağcılar Belediyesi, gelişen teknolojiler ve halkın duyduğu teknolojik ihtiyaçlar doğrultusunda, ilçe sınırları içinde İhlas Net’in ‘Sokakta İnternet’ projesi ile güvenli internet altyapısı oluşturuyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Bağcılar’daki açık alanlar, park ve caddelerde ücretsiz internet erişimi sağlanacak. Bu çerçevede yapılan ihaleyi kazanan İhlas.Net ile Bağcılar Belediyesi arasındaki sözleşme önceki gün Bağcılar Engelliler Sarayı’nda düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın, İhlas Holding Genel Koordinatörü Murat Odabaş, İhlas Holding Ankara Temsilcisi Yavuz Özgün ve İhlas.Net Genel Müdürü Ömer Demir katıldı.

İhlas Net’ten e-belediye hizmeti

Proje kapsamında, Bağcılar’daki halka açık alanlar, park ve caddelerde dış mekân ekipmanlarla Wi-Fi güvenli internet erişimi sunulacak. Projenin sonuçlandırılmasıyla birlikte vatandaşlar parklar ve açık alanlarda ve sistemin kapsamına giren her noktada İhlas.Net tarafından sağlanan internet hizmetinden ‘ücretsiz’ faydalanacak. Ayrıca, proje ile Bağcılar Belediyesi ile belediyeye ait tesisler arasında internet üzerinde bağlantı kurulacak. Bağlantı farklı noktalara yerleştirilecek. İhlas Net, Bağcılar’a KİOSK’lar aracılığıyla ‘e-belediyecilik’ hizmeti de sunacak.

Mücahid Ören: Hedefimiz ‘güvenli internet ağı’nı ülke çapında yaymak!

İmza töreni öncesinde konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Mücahid Ören, İhlas Net’in uzun bir süredir. İnternet ve teknoloji alt yapısında çalışmalar içerisinde olduğunu belirterek, “Başka belediyeler de bu çalışmaları yaptık. Farklı çalışmalarımız ve projelerimiz de var. İnsanlar hiç bir ücret ödemeden, internet hizmeti almak için bir merkeze, belediye binasına ya da tesise gitmeden; ellerindeki tablet ya da şahsi bilgisayarları ile internet hizmeti alabilecekler. Bağlantı konusunda ‘güvenli internet’ hizmetimiz kısa zamanda Bağcılar’da ilçesinde de hayata geçirilecektir. İnsanımız keyifle, güvenle internet hizmetlerinden faydalanalacaktır. İhlas Holding teknoloji konusunda uzun yıllar önce bu tür teknolojik yatırımlar için adımlar attı. Bu konudaki tecrübelerimize güveniyoruz. Teknolojik yatırım çok önemli. Ülke olarak teknolojik anlamda geri kalırsak, her alanda geri kalırız. Hedefimiz ülkemizde ve İstanbul’un bir çok ilçesinde benzer projeleri hayata geçirmek” diye konuştu.

Lokman Çağırıcı:

İhlas Net 22 mahalle 84 noktaya ulaşacak

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise projenin tamamlanması ile birlikte ilçede yaşayan herkesin güvenli ve zararlı içerikten arındırılmış internet hizmetine kavuşacağını ifade etti. Çağırıcı, TUİK 2012 verilerine göre Türkiye’de hanelerin yüzde 47.2’sinde internet erişiminin bulunduğunu, İstanbul’da ise bu oranın yüzde 60’ın üzerine çıktığını hatırlatarak, internetin hayatımızda pek çok değişikliğe yol açtığını belirtti. Çağırıcı, İhlas.net ile gerçekleştirecekleri projenin sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu vurgulayan Çağırıcı, “Güvenli internet Projesi sayesinde ilçemizdeki 22 mahallemizde, parklar, caddeler, kamu kurumları gibi vatandaşın yoğun olduğu 84 farklı noktadan kablosuz internet hizmeti sunacağız” dedi.

Ömer Demir:

İhlas Net tecrübesi ile güven topluyor!

İHLAS.NET Genel Müdürü Ömer Demir törende yaptığı konuşmada; “Tüm Kablosuz teknolojiler konusunda uzman bir şirketiz. Uzun süredir, Emniyet ve Jandarma için MOBESE ve Sınır Güvenliğinin altyapısını kablosuz olarak sağlıyoruz. Belediyelere ‘Sokakta İnternet’ projeleri ile güvenli ve zararlı içerikten arındırılmış genişband internet erişimi sunuyoruz. Ayrıca birçok üniversite kampüsü, otel ve hastanede kablosuz altyapılarımız güvenle çalışıyor. Bu projede de Bağcılar halkına tecrübelerimiz ve müşteri memnuniyetini hep ön planda tutan anlayışımızla hizmet vermekten gurur duyacağız.” dedi.

Bağcılar’da internet artık ücretsiz!

Bağcılar’da Güvenli İnternet projesi kapsamında kullanılan kablosuz teknoloji ile aynı anda binlerde kişi genişband internetten güvenle yararlanabiliyor. Bu teknoloji sayesinde, Bağcılar’da 84 Bölgede, kablosuz internete çok kolay ulaşabilecek. Okul çağındaki çocuk ve gençlerin güvenli internete ulaşabilecek. Okullarda seminerlerle öğrenci ve veliler güvenli internet konusunda bilgilendirilecek. Kamu kurumlarında ise e-türkiye, hastane randevu, emniyet randevu sisteminin geliştirilecek. Ayrıca, yeni nesil KİOSK’lar ve güvenli internet bağlantısı için yüksek kapasiteli sunucu sistemleri de kurulacak.