Afganistan STK temsilcilerinden İhlas Holdinge teşekkür ziyareti

Afganistan’da faaliyet gösteren STK başkanları ve Sahra Gazetesi Genel Yayın Müdürü İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’i ziyaret etti.

Afganistan’da faaliyet gösteren İpekyol Vakfı Başkanı Mustafa Mahdum, Oğuzlar Derneği Başkanı Najmuddin Bazar, Sahra Gazetesi Genel Yayın Müdürü Basher Hakimy ve İhlas Vakfı Başkanı Mehmet Okyay, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’i ziyaret etti. İpekyol Vakfı Başkanı Mustafa Mahdum, başkent Kâbil’de 3, Mezarı Şerif’te 5, Şıbırgan’da 3, Kunduz’da 1 ve Herat’ta 1 öğrenci yurdu ile 500 öğrenciye barınma hizmeti verdiklerini belirtti. Mahdum, İslamiyeti en doğru şekilde anlatan Hakikat Kitabevi’nin kitaplarını Afganistan’da Farisi lisanında bastırarak medreselere dağıttıklarını ifade etti.

İhlas Vakfının gönderdiği yardım ve vekaletleri binlerce fakir ve fukaraya ulaştırdıklarını söyleyen Mahdum, hizmetlerin en büyük destekçisi İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet  Mücahid Ören’e Afganistan’ın mahallî cübbesini giydirerek teşekkür etti. Ören de Afganistan’a maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini belirtti.