Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı


Değerli Paydaşlarımız,

Küresel ölçekte değişimin hız kazandığı 2022 yılını başarılı bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeni yıla maalesef üzücü bir haberle başladık. 6 Şubat tarihinde ülkemizin güney doğusunda yer alan 11 ilimizi etkileyen deprem felaketiyle binlerce vatandaşımızı kaybettik ve bu kayıplarımız bizleri derinden üzdü. Çok geniş bölgede tahribata neden olan bu ağır doğal afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

İhlas Holding deprem felaketinin açtığı yaraların sarılması adına tüm birimleriyle yardım çalışmalarında yerini aldı, almaya devam ediyor.

2022 Dünya genelinde enflasyon ve resesyon endişelerinin arttığı, Rusya – Ukrayna savaşının başladığı, başta enerji ve gıda fiyatlarında ciddi artışların yaşandığı bir yıl oldu. Fiyatlardaki artışların yanısıra tedarik zincirlerindeki kırılmalar küresel enflasyon endişesini daha da arttırdı. FED’in ve Euro Bölgesinin faiz artırımlarını hızlandırması global risk iştahını zayıflattı ve gelişmekte olan ülkelerin yurt dışı finansman
imkanlarını daralttı.

Küresel piyasalarda yaşanan bu dalgalanmalar ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeler etkisi ile ülkemizde enflasyon yükselmiş ve yıl sonunda %64 seviyelerine ulaşmıştır. Buna karşın bankaların tüketici kredi faizlerinin daha düşük kalması hane halkının enflasyon üzeri getiri beklentisi içinde olduğu emlak ve otomotive talebini artırdı. 2022’de ekonomimizde büyüme devam ederken, ihracatta da önemli bir büyüme sağlandı.

50 yılı aşkın bir süredir kuruluş ilkelerine sahipçıkan, toplumun değerlerinden güç alan, müşterive çalışanlarını iş ortağı olarak benimseyen, yetişmiş insan gücünü destekleyen, toplumsal faydayı göz ardı etmeyen İhlas Holding; şartlar ne olursa olsun, ülkenin ve milletin tarafındaki duruşunu hiç değiştirmedi.

Girdiğimiz her alanda, üstün kalite standartları, zamanında teslimat güvencesi ve oluşturduğu müşteri memnuniyeti ile sektördeki saygınlığını her geçen gün artıran İnşaat Grubumuz yepyeni projeleriyle, insanımızı sağlam ve konforlu hayat tarzıyla buluşturmaya devam etti.

1990 yılından bugüne “markalı” konut projeleriyle vatandaşlarımızın güvenini ve takdirini kazanan İhlas İnşaat Grubumuz; yapımı süren Bizim Evler 9, Bizim Evler 10 ve Bizim Evler 11 projeleriyle, bulunduğu her bölgeyi ayrıcalıklı yaşam merkezlerine dönüştürmeye devam ediyor.

İlkeli yayın politikasıyla takdir toplayan Medya Grubumuz, 2022 yılında güçlü altyapı yatırımlarıyla birlikte, geleneksel medyada ve dijital medya araçlarında büyük bir başarı yakaladı.

Her geçen gün değişen medya dinamiklerine hızla adapte olarak, haberleşme ağını geliştirdi.

Böylesi bir ihtiyaçtan hareketle, dijitalleşmedeki gelişmeleri yakından takip eden İhlas Medya Grubu her geçen gün önem kazanan bu mecrada disiplinli ve yenilikçi adımlar attı.

Medya sektöründe değerlere saygılı ve tutarlı, her biri alanında uzman olan markalarımız ile her zaman olduğu gibi Ukrayna Rusya savaşı ve ülkemizde yaşanan deprem felaketi sırasında da güvenilir bilgi ve doğru haberin kaynağı olmayı sürdürdük.

Geride bıraktığımız yıl İhlas Ev Aletleri açısından da; kapasite kullanımı, ciro ve kârlılık bakımından beklentileri karşılayan, hedeflere ulaşılan bir yıl oldu. Yurt dışı satış noktalarını artırırken, yurt içinde ana distribütörü olan İhlas Pazarlama’nın geniş dağıtım ağı sayesinde en ücra noktalara kadar ulaşarak cirosunu artırmayı başardı.

İnsanımızın en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini, en doğru ve en uygun şartlarda alabilmesi amacıyla 1991’de kurulan Türkiye Hastanesi, faaliyetlerini “insan odaklı” sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde büyük bir özveri ve başarı ile sürdürmeyi bildi.

Eğitim gönüllere dokunmaktır anlayışıyla “insan odaklı” bir diğer sosyal faaliyetimiz olan İhlas Eğitim Kurumları ise, okul öncesinden lise sona kadar tüm sınıflarda, 2 bine yakın öğrencisine büyük bir başarı ile eğitim verdi.

Köklü kurumsal yapısına ve kuruluş idealleri doğrultusunda hedeflerini, günün ve geleceğin ihtiyaçlarına göre düzenli olarak geliştiren Grubumuz, teknolojik altyapı yatırımlarıyla ticari değişimlere kolaylıkla uyum sağladı.

Değişen tüketim alışkanlıkları ve satın alma davranışlarıyla birlikte yeni açılımlar geliştiriyor, planlarımızı ve iş stratejilerimizi çeşitlendiriyoruz, İhlas Holding’in temel değerlerini, gelecek hedeflerimizle harmanlıyor, sürdürülebilirliğimizi güçlendiriyoruz.

53 yıldır Türkiye ekonomisine katkı sağlamanın haklı mutluluğunu taşıyan İhlas Holding, bu sorumluluk bilinci ile 2023’de de ülkemizi desteklemeye, küresel iş ortamında varlığını ve faaliyetlerini artırmaya, paydaşlarımız için değer üretmeye devam edecek.

Bugün bulunduğumuz noktaya bizi getiren, vizyonumuzun temelini atan, kurucumuz merhum Sayın Enver Ören başta olmak üzere, değerli paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, bizler için çok kıymetli olan müşterilerimize, sahibi olduğumuz medya kuruluşlarının abonelerine ve takipçilerine, bayi ve servislerimize, tüm fedakâr çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla,

Ahmet Mücahid Ören
Yönetim Kurulu Başkanı

WordPress PopUp Plugin