İhlas Haber Ajansı, Borsa İstanbul’da

Türkiye’nin dünyadaki gözü, kulağı, sesi olma rolünü 28 yıldır sürdüren İhlas Haber Ajansı hisseleri, bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile işlem görmeye başladı.

İhlas Haber Ajansı İHAAS işlem koduyla halka açıldı. İhlas Haber Ajansı A.Ş. hisseleri, düzenlenecek gong töreniyle Borsa İstanbul (BİST) Birincil Pazar’da işlem görmeye başladı. Tören saat 09.30’da başladı. Piyasa açılış gongu İhlas Haber Ajansı için çaldı.

İhlas Haber Ajansı IHAAS işlem koduyla halka açıldı. İhlas Haber Ajansı A.Ş. hisseleri, 09.40’da düzenlenen gong töreniyle birlikte Borsa İstanbul (BİST) Birincil Pazar’da işlem görmeye başladı. Piyasa açılış gongu İhlas Haber Ajansı için çaldı.

Sabah piyasa açılış gongunu Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Hamit Arvas ve Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Emre Tezmen birlikte çaldı.

10,6 kat talep geldi
26-27 Ekim 2021 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da gerçekleşen halka arzda, satış büyüklüğünün 10.6 katı kadar talep geldi. Şirketin çıkarılmış sermayesinin 42 milyon TL’den 64 milyon TL’ye yükseltilmesi sebebiyle ihraç edilen 22 milyon TL nominal değerli paylar için 73 bin 432 yatırımcı talepte bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformunda yapılan açıklamada, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile halka arz edilen İHA hisselerine halka arz büyüklüğünün toplamda 10,64 katına denk gelen 1.076.516.242 TL karşılığı filtre edilmemiş 234.025.270 nominal değerli talep geldiği bildirildi.

Grubun halka açık 6’ncı şirketi
İHA’nın halka arz edilmesiyle, medya, inşaat, üretim, pazarlama, sağlık, turizm, eğitim ve teknoloji sektörlerinde önemli yatırımları bulunan İhlas Grubu’nun, halka açık şirket sayısı 6’ya çıkmış oldu. İhlas Holding’in yanı sıra İhlas Yayın Holding, İhlas Gazetecilik, İhlas Gayrimenkul ve İhlas Ev Aletleri hisseleri de Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

51 Ülkeden Yayın Yapıyor
İhlas Haber Ajansı, günlük ortalama 300 görüntü, 1.000 yazılı haber ve 3 bin fotoğraf içeriği ile 51 ülkeden yayın yapıyor ve dünyanın önde gelen kuruluşları başta olmak üzere 2.000’den fazla müşterisine ulaşıyor. Türkiye’nin 81 ili, birçok ilçesinde temsilciliği bulunan İHA, dünyanın önemli merkezleri olan Washington, Londra, Berlin, Moskova, Paris, Viyana, Atina, Brüksel, Tahran, Bağdat, Erbil, Kuveyt, Kahire, Dubai, Kâbil ve İslamabad gibi önemli başkentlerde aktif faaliyet yürütüyor.