Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İnşaat ve Turizm
İhlas İnşaat Grubu
İhlas Armutlu Tatil Köyü
Kuzuluk Tatil Köyü
Kuzuluk Termal Otel
Pazarlama
Üretim
Sağlık
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > İnşaat ve Turizm > Kuzuluk Tatil Köyü
Kuzuluk Tatil KöyüKuzuluk Tatil Köyü (Kuzuluk Kaplıca İnşaat Turizm Sağlık A.Ş.)

İhlas Holding, sağlık alanında bir ilki gerçekleştirerek, devre tatil sistemiyle kaplıca turizmini birleştirmiş, Kuzuluk Tatil Köyü’nde ailelerin sağlık ve tatil ihtiyaçlarını ekonomik ve yüksek standartlarda karşılayabilme imkânı sağlamıştır.

Sağlık, turizm ve inşaat sektörlerinin kavşak noktasında yer alan Kuzuluk Kaplıca Evleri, Sakarya - Adapazarı ili Akyazı ilçesi Kuzuluk Beldesi’nde bulunmaktadır. İlçeye 10 km, Adapazarı il merkezine 30 km, İstanbul’a 180 km, Bursa’ya 190 km ve Ankara’ya 270 km uzaklıkta olan kaplıcaya ulaşım, karayolu ile sağlanmaktadır.Kaplıca tesisleri, bir devre mülk sitesidir. Ülkemizdeki ilk termal devre mülk projesi olan Kuzuluk Kaplıca Evleri, Sakarya’da Akyazı Kuzuluk Bölgesi’nde, çevresi ormanlarla kaplı olan 200 bin m2’lik bir arazide inşa edilmiştir. 27 blokta toplam 1.479 adet apart devre mülk dairesi bulunmaktadır.

Her türlü konfora sahip olan dairelerde dört kişilik bir ailenin bütün ihtiyaçları düşünülmüş ve apart olarak planlanmıştır.

Dayalı - döşeli mutfak, yatak odası ve oturma odaları olarak hazırlanan dairelerdeki banyolarda günün her saatinde kaplıca suyu bulunmaktadır. Ayrıca her dairede normal soğuk - sıcak su devamlı hazırdır. Tatil köyünde, aynı anda yaklaşık 4 bin - 5 bin kişi bulunabilmektedir.

Kaplıcada, her türlü ve yüksek konforda sosyal tesis mevcuttur. Futbol için halı saha, yürüyüş ve bisiklet parkurları, fitness center, büfe, kasap, manav, züccaciye, şarküteri, erkek - bayan -çocuk reyonları, hediyelik eşya mağazası, restoranlar, pastane, kuruyemiş, çay salonları olmak üzere dopdolu bir sosyal hayatla, eksiksiz bir tatil yapma imkanı sunan ve sosyal aktiviteler için her şeyin düşünüldüğü modern bir tesistir.

İsteyenlerin kendi evlerinde kaplıcadan yararlanması için termal banyo imkânları olduğu gibi isteyenlerin yüksek konforlu müşterek termal kaplıca havuzlarından yararlanmaları da mümkündür. Müşterek havuzlar, erkek ve bayanlar için ayrı ayrıdır.

Devre mülk sisteminin tüm avantajlarını barındıran Kuzuluk Tatil Köyü, etrafındaki eşsiz doğal ortam ile huzurlu, sakin bir tatil için büyük imkânlar sunmakta ve yılın her günü hizmet vermektedir.

Kuzuluk Kaplıcaları’nın suyu, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve kaplıca tedavisinde kullanılacak doğal tedavi unsurlarını, hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatoid artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı olarak kullanılabilir nitelikte olduğu belirtilmiştir.

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.