Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İnşaat ve Turizm
İhlas İnşaat Grubu
İhlas Armutlu Tatil Köyü
Kuzuluk Tatil Köyü
Kuzuluk Termal Otel
Pazarlama
Üretim
Sağlık
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > İnşaat ve Turizm > İhlas Armutlu Tatil Köyü
İhlas Armutlu Tatil Köyü

ARMUTLU TATİL KÖYÜ, BEYAZ EŞYADAN MUTFAK GEREÇLERİNE KADAR BİR EV İÇİN GEREKLİ TÜM DONANIMA SAHİP, 105-98-85-70-50 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDE 1.686 DAİREDEN OLUŞMAKTADIRİhlas Armutlu Tatil Köyü (Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş.)

İhlas Holding, insanların tatil ihtiyaçlarını aynı zamanda sağlıklarını geri kazanabildikleri ortamlarda karşılamalarını hedefleyerek, Kuzuluk Kaplıca Evleri ile başlattığı Termal Sağlık Tatil Köyleri projelerini Armutlu Tatil Köyü ile sürdürmüştür.

Armutlu Tatil Köyü, kaplıcanın sıcaklığını, ormanın yeşilliği ve Marmara Denizi’nin serinliği ile buluşturarak, kalabalık ailelerin bile tatillerini kolaylıkla ve hesaplı olarak yapabilmelerini sağlamaktadır. Armutlu Tatil Köyü, sakinlerine tatil ortamında tedavi olabilme, doğanın ve nitelikli sosyal tesislerin olanaklarından aynı anda yararlanma imkânı sunmaktadır.


 
Yılın belli dönemlerinde sadece belli standartlarda bir tatil hizmeti alınmasını sağlayan devre tatil sistemine göre çok daha avantajlı olan devre mülk sistemi; bir meskenin yılın belirli dönemlerinde ortak mülkiyet payına bağlı olarak birçok kişinin kullanabilmesi için kurulan bir irtifak hakkıdır.

Devre mülk sisteminde hak sahibi dairenin tapulu sahibi olarak dairesini satabilir, kiraya verebilir ve varislerine miras bırakabilir. Bu açıdan bakıldığında Armutlu Tatil Köyü aynı zamanda iyi bir yatırım aracıdır.

Devre mülk sisteminin yılın belli zamanlarında kullanılan, aynı zamanda bir gider kapısı olan, ve zahmetli bakım gerektiren yazlık evlere göre en büyük avantajı ise, tüm bu bakımların tatil köyü tarafından karşılanması ve devre mülk sahiplerinin mülklerine sadece tatil yapmak üzere gelmelerini sağlamasıdır.İstanbul’a düzenli seferler ile çalışan deniz otobüsleri ile 70 dakikalık mesafede olan Armutlu Tatil Köyü’ne Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşmak da çok kolaydır. 2012 yılında ise Armutlu Tatil Köyü – Bursa arası düzenli otobüs seferleri başlamıştır.
2005, 2006 ve 2007 yılları süresince Sağlık Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı tarafından İhlas Armutlu Tatil Köyü kıyılarında yapılan ölçümlerle, kıyıların Mavi Bayrak kriterlerine uygunluğu izlenmiş, uygun olduğu kanaatine varılmış ve 2008 yılında Armutlu Tatil Köyü plajları mavi bayrak ile ödüllendirilmiştir.Devre mülk sahiplerinin devrelerini kiraya vermelerini sağlayan otomasyon sistemi devre mülkü olsun ya da olmasın herkesin Armutlu Tatil Köyü’ne gelerek tatil ihtiyaçlarını gidermesini sağlamaktadır. Gecelik konaklama imkânı ile hafta sonu tatili için de iyi bir alternatiftir.

Armutlu Tatil Köyü, beyaz eşyadan mutfak gereçlerine kadar bir ev için gerekli tüm donanıma sahip, 105-98-85-70-50 m2 büyüklüğünde 1.686 daireden oluşmaktadır. Konforlu ve geniş evlerin yanı sıra, açılıp kapanabilen, kışın bile suyu sıcak olan, bay – bayan ayrı kullanımlı deniz suyu tefrişli iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, aquapark, saunalar, kür merkezleri, masaj salonları, bowling salonu, cep sineması, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, fitness center, squash, alışveriş merkezi, kafeteryalar, restoranlar ve su oyun alanları merkezi bulunmaktadır.
Toplam yatak kapasitesi 8.836 olan Armutlu Tatil Köyü’nde 2010 yılında Çamur Terapi Merkezi kurularak faaliyete geçirilmiş ve 20 ayrı seyahat acentesi ile anlaşma yapılarak konaklama miktarının artırılması sağlanmıştır. 2011 yılı içerisinde Tuz Tedavi Odası açılarak faaliyete başlamıştır. 2012 yılında 6 üniteli Balık Terapi merkezi hizmete açılmıştır.İhlas Armutlu Tatil Köyü, 2009 yılı Tüketici Akademisi AB kalite ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 11.05.2010 tarihinde İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Yenibosna Vergi Dairesi Kurumlar Vergisi mükellefleri içinde 2009 yılı itibariyle 11’inci sırada yer alan müesseseye “En Seçkin Mükellef” belgesi verilmiştir. 2011 yılında da “En Seçkin Mükellef” belgesi almaya hak kazanmıştır.

2012 yılında İhlas Armutlu Tatil Köyü kongre turizmi ve ferdi kiralamayı ön planda tutmuştur. 2010 yılında 99.200 gece/daire kiralama gerçekleşmişken 2011 yılında bu rakam 98.200’e, 2011 yılında toplantı yapan kurum sayısı 140 civarında iken, 2012 sonu itibariyle bu sayı 160’a ulaşmıştır.İhlas Armutlu Tatil Köyü’ndeki ticari alanların tamamı İhlas Holding A.Ş.’nin mülkiyetindedir.

Armutlu Tatil Köyü Aktiviteleri;
• Termal terapi merkezi
• Yeni yüzme havuzu kompleksi (AQUA PARK)
• Eğlence merkezi
• Thalasso terapi
• Özel aile havuzları
• Balneo terapi merkezi
• Çamur terapi merkezi
• Tuz terapi merkezi
• Balık Terapi Merkezi

Tüm bu imkânlar sağlık, eğlence ve tatilin eşsiz bir bileşiminin oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

İhlas Holding iştiraklerinden İhlas İnşaat Holding’in Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri’nde %96’lık hissesi bulunmaktadır.

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.