Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Başkan'ın Mesajı
Yönetim Kurulu Üyeleri
Yönetim Kurulu Yapısı
Yönetim Kurulu Komiteleri
Yöneticiler
İştirak Yöneticileri
Ticaret Sicil Bilgileri
Organizasyon Şeması
Vizyon ve misyonumuz
Kilometre taşları
Sosyal Sorumluluk
Kalite ve Başarı Belgelerimiz
Markalar
İhlas Plaza
Taziye Mesajları
Ara
Ana Sayfa > Hakkımızda > Başkan'ın Mesajı
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür'ün Mesajı

43 YILLIK GEÇMİŞİYLE BU ÜLKEYE KATMA DEĞER VE İSTİHDAM ÜRETEN İHLAS HOLDİNG OLARAK, KURUCUMUZ DR. ENVER ÖREN’İN AÇTIĞI YOLDA, GELECEĞE UMUT VE GÜVENLE BAKIYORUZ.


Değerli Ortaklarımız,

 

Başarımızın mimarı olan, kurucumuz, mükemmel yönetici, örnek insan Enver Ören’i kaybetmenin acısı içindeyiz. Bugüne kadar attığımız her adımda ilkeleriyle bize yol gösteren Ören, ‘ben’ değil ‘biz’ olmayı önemsedi daima... O’nunla çalışmış olan herkes, tevazusu ve hakkaniyetiyle insan ilişkilerine değer katan kişiliğine güven duyardı. O’nu tanımış, prensipleri doğrultusunda çalışmış ve başarıyı paylaşmanın mutluluğunu yaşamış İhlas Grubu ailesi olarak merhum Enver Ören’i sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz…

 

Bizim açımızdan, Enver Ören’in vefatıyla gölgelenmekle birlikte, 2012 yılı, 2008’den bu yana dünya piyasalarında etkisini gösteren kriz ortamının hızını kaybetmeye başladığı, güzel bir yıl oldu. Finansal göstergeler sadece Türkiye’de değil, ABD, Asya ülkeleri ve hatta AB’de bile olumlu yönde gelişti. Geçtiğimiz yıl Türkiye ekonomisi %8,5 oranında büyüyerek, Çin’den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi oldu.

 

İhlas Holding olarak, uzman olduğumuz iş sahalarındaki faaliyetlerimizi 2012 yılında da sürdürdük. Ana faaliyet sahalarımız olan medya, inşaat ve pazarlama’da bir yandan rekabet gücünü ve sürekliliğini güçlendirecek tedbirler alırken, öte yandan sektörel gelişmeleri ve değişen tüketici davranışlarını gözlemleyerek, etkinlik ve verimliliği ön plana çıkardık.

 

Günceli yakalama hedefimizin bir diğer sonucu olarak, Grubun en eski faaliyet sahası olan medya’da elektronik yayıncılık ve değişen mecra yapılarını dikkate aldık. Teknolojik imkanları yakından takip ederek, medya varlıklarımızı yeni ve dinamik mecralarda da geliştirmeye başladık. Yeni okur kitlelerine ulaşmanın coşkusunu yaşadık.

 

“Yeni bir gazetecilik anlayışı” temelinde önemli bir değişimden geçen Türkiye Gazetesi, yeni bir bakış açısıyla yeni baştan tasarlandı. İhlas Haber Ajansı, uluslararası üretim ve gelirlerini artırma stratejisi doğrultusunda, dünyanın çeşitli merkezlerinde yayın stüdyosu ve ofisler açmaya devam etti. TGRT Haber TV, dinamik haberciliği ve güncel programlarıyla rekabet ve gelir odaklı bir yayın prototipine geçiş yaptı.

 
Türkiye’nin en eski ve en büyük konut üreticilerinden olan İhlas İnşaat Grubu,  İstanbul İspartakule’de yoğun ilgi gören Bizimevler projelerinin 5. aşaması olan Bizimevler 5’in inşaatına başladı. İstanbul’un en büyük konut projelerinden biri olan ve E-5 Büyükçekmece yol güzergahı, Metrobüs durağında yer alan Kristalşehir’in inşasına devam edildi.

 

JCR Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, İhlas Holding A.Ş. ile grup şirketlerini, Kredi Ratingi kapsamında, “Yatırım Yapılabilir” kategoride değerlendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Notunu A (Trk), görünümünü ise “Stabil” ve A-1 (Trk) olan Kısa Vadeli Ulusal Notunun görünümünü ise “Pozitif” olarak teyit etti. Kurumsal derecelendirmemizi ise 10 üzerinden (8.09), görünümümüzü ise Pozitif olarak revize etti.

 

43 yıllık geçmişiyle bu ülkeye katma değer ve istihdam üreten İhlas Holding olarak, Kurucumuz Dr. Enver Ören’in açtığı yolda, geleceğe umut ve güvenle bakıyoruz.

 

İhlas isminin güç ve güvenle birlikte hatırlanmasında pay sahibi olan değerli çalışanlarımıza, sadık müşterilerimize ve gösterdikleri güvene daima liyakatle mukabele etme azminde olduğumuz ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Saygılarımla,

 

A. Mücahid Ören

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.