Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İnşaat ve Turizm
İhlas İnşaat Grubu
İhlas Armutlu Tatil Köyü
Kuzuluk Tatil Köyü
Kuzuluk Termal Otel
Pazarlama
Üretim
Sağlık
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > İnşaat ve Turizm > İhlas İnşaat Grubu
İhlas İnşaat Grubu
İhlas Holding, Türkiye’deki konut açığının kapatılmasına, yüksek kalitede, güvenli ve sosyal ihtiyaçlara yanıt verebilecek şekilde katkı sağlamak amacı ile 1990 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. İhlas İnşaat Grubu, bugüne kadar 13 bine yakın konut inşaatı gerçekleştirerek sektörün öncü kuruluşları arasında yerini almıştır.

İhlas Holding İnşaat Grubu, satın alınan veya kat karşılığı anlaşma yapılan araziler üzerinde yüksek standartlarda yaşanabilir şehirler inşa etmenin yanı sıra, termal tatil köyleri ve devre mülk sistemleri gibi ihtiyaçları da karşılayarak yaşam alanlarının kalitesini yükseltmeyi kendine misyon edinmiştir.Grubun hedef müşteri kitlesi ortanın üstü olmakla beraber, villalarda bu kitle üst gelir grubundan ailelerdir. Toplu konut projelerindeki müşteri kitlesi, İstanbul’da yaşamanın tüm zorluklarından uzakta, ancak metropolün sunduğu konfordan da yararlanmak isteyen kişilerden oluşmaktadır. Projelendirilip inşa edilen tüm konut ve tatil köyleri; eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, sağlık tesisleri, spor ve eğlence alanları gibi sosyal ihtiyaçlara cevap verebilecek unsurlarla donatılmıştır.

İhlas Holding’in bir alt kolu olarak faaliyet gösteren İhlas Holding İnşaat Grubu’nun ilk projesi 1990 yılında inşaatına başladığı İhlas Yuva Evleri’dir. 1992 yılında sahiplerine teslim edilen İhlas Yuva Evleri projesi ile yakalanan başarı, İhlas Holding İnşaat Grubu’nu daha kapsamlı yeni projeler üstlenmeye teşvik etmiştir. Grup son yıllarda projelerini Grup bünyesindeki iştiraklerinden oluşturduğu ortak girişimlerle inşa etmektedir.

İnşaat şirketlerinin bir çatı altında toplanması maksadıyla 29 Ocak 2010 tarihinde İhlas İnşaat Holding A.Ş. unvanıyla bir çatı şirketi kurulmuştur. İhlas İnşaat Holding çatısı altında İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm A.Ş., İhlas Yapı Turizm A.Ş., Armutlu Tatil ve Turizm A.Ş. ve Kuzuluk Kaplıca A.Ş. bulunmaktadır.

İhlas İnşaat Grubu, bugüne kadar tamamlanan; İhlas Yuva Evleri, Marmara Evleri I. Kısım, Marmara Evleri 2. Kısım, Bizim Evler I, Bizim Evler 2, Bizim Evler 3, Bizim Evler 4, Güzelşehir ve Marmara Villaları projeleri ile 8.722 konut, 934 villa ve bu projelere hizmet veren sosyal tesislerin inşasını gerçekleştirmiştir. Ayrıca Kuzuluk Kaplıca Evleri ve Armutlu Tatil Köyü projelerinde de 3.157 daire inşa edilerek neredeyse 13 bin konuta ulaşılmıştır.

İnşaat Grubu’nun konut dışında bitirmiş olduğu projeler ise; 73 bin m2’lik İhlas Holding Merkez Binası, İhlas Holding Eğitim Grubu’na ait Bahçelievler Eğitim Kampüsü ve Marmara Evleri Eğitim Kampüsü’dür.

İhlas Holding, bu projelerin emsallerine göre yüksek kaliteli, çevreye saygılı, süratli ve ekonomik olarak gerçekleşmesini sağlamakta, nitelikli teknik personel istihdam etmektedir. İhlas Holding, inşaat yapılacak arazileri proje başlangıcında zemin etütleri yaparak satın almakta ve yüksek getiri sağlayan lüks konutları uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır.

Kuzuluk ve Armutlu Tatil Köyü projeleri de termal devre mülk projelerinin ülkemizdeki ilk örneklerindendir. Kuzuluk Evleri’nde 32.362, Armutlu Tatil Köyü’nde 37.092 adet, toplamda ise 69.454 devre / yıl kapasitesi ile İhlas Holding termal devre mülk tesislerindeki en büyük pazar payına sahiptir.

Bizim Evler 1, 2 ve 3’de gördüğü yoğun ilgi üzerine, İhlas Holding 15 Nisan 2011’de, aynı bölgede Bizim Evler konseptinin devamı niteliğinde satışına başlanan 762 daire ve alışveriş merkezinden oluşan Bizim Evler 4 projesini inşa etmiştir. Başarılı konseptin devamı olan 713 konutluk Bizim Evler 5 projesinin inşaatına  2012 yılı içerisinde başlanmıştır.İstanbul, Esenyurt’ta toplam 155.346 m2 alanda, Grup şirketlerinden İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş. ile birlikte geliştirilen Kristalşehir Projesi’nde ise toplam olarak 18 blokta 4.655 konut, 82 adet ticaret alanı ve sosyal tesisler bulunacaktır. Grubun en prestijli projesi olacak olan Kristalşehir projesi iki etap halinde inşa edilmektedir.

İstanbul, Büyükçekmece’de Marmara Evleri 3 Etap Projesi’ne Nisan 2012’de başlanarak 396 konut ve 38 ticari ünite inşa edilmesi hedeflenmiştir.

Devam Eden Projeler

• Kristalşehir
• Marmara Evleri 3
• Bizim Evler 5


Tamamlanan Projeler

2012'de Tamamlanan Projeler

• Bizim Evler 4

Konut Projeleri
 

• Bizim Evler 3

• Bizim Evler 2

• Bizim Evler

• Marmara Evleri 2. Kısım

• Marmara Evleri 1. Kısım

• Marmara Villaları

• İhlas Yuva Evleri

 

Turizm ve Sağlık Tesisleri

 

• Armutlu Tatil Köyü

• Kuzuluk Kaplıca Evleri

 

Diğer

 

• İhlas Holding Genel Merkez Binası

• Bahçelievler Eğitim Kampüsü

• Marmara Evleri Eğitim Kampüsü


Devam Eden Projeler

 

Kristalşehir

 

Kristalşehir Projesi, İstanbul Esenyurt İlçesi hudutları dahilinde, bir cephesi E-5, diğer cephesi Hadımköy TEM bağlantı yolu olan toplam 155.346 m2 arsa üzerinde, Grup şirketlerinden İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş. ile birlikte geliştirilmiştir. Proje toplam olarak 18 bloktan oluşan 4.655 konut ve 82 adet işyeri ile sosyal tesisten müteşekkildir. Toplamda 638.454,48 m2 olan bu projenin tamamının 48 ayda bitirilmesi öngörülmektedir. Projenin bulunduğu alanın 36.675,89 m2’lik kısmının inşaatını Holding, kat karşılığı olarak 36 ayda inşa etmekte olup, inşa edilen bu kısmın %28,75’i olan 322 adet daireyi ve 6 adet işyerini arsa bedeline karşılık olarak Esenyurt Belediyesi’ne verecektir. Bu projeden Holding’e kalacak daire adedi ise 798’dir. Projenin geri kalan 106.121,09 m2’lik kısmı üzerinde ise grup şirketlerinden İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş. kat karşılığı daire inşa etmektedir. İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin 48 ayda inşa etmeyi planladığı projenin bu kısmının %31,77’si olan 1.123 adet daire ve 23 adet işyeri arsa bedeline karşılık arsa sahiplerine verilecektir. Projenin bu kısmından İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş.’ye 2.412 adet daire ve 53 adet işyeri kalacaktır. 31.12.2012 tarihi itibariyle projenin tamamının %30’u inşa edilmiş olup, projede bulunan toplam dairelerin %42’sine tekabül eden 1.978 adedi de avans karşılığı satılmıştır. Avans karşılığı satılan dairelerin faturalama işlemi, projenin tamamlanmasıyla birlikte, dairelerin teslimiyle yapılacaktır. Bu projenin 2015 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

 

Bizim Evler 4

 

İnşaat Grubu, Ispartakule 2’nci Bölge 3’üncü kısım 543 Ada 1 Parseldeki arsa üzerinde, arsa karşılığı gelir paylaşımı inşaatı işi olan Bizim Evler 4 ile ilgili sözleşmedeki hak ve yükümlülüklerini, Holding’in %10 ve grup şirketlerinden İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’nin %90 oranında ortak olduğu İhlas Holding A.Ş. - İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. Ortak Girişimi’ne devretmiştir. Bu projede, toplam 131.998 m2 konut inşaat alanı ve 26.545 m2 işyeri inşaat alanı bulunmaktadır. Toplam 762 adet daire ve 93 adet işyerinden oluşan proje 2012 yılı Aralık ayı sonu itibariyle 8 ay erken tamamlanarak, dairelerin %60’ı satılmıştır.

 

Tamamlanan Projeler

 

Konut Projeleri

 

Bizim Evler 3

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Hasılat Paylaşımı Modeli) olarak ihale edilen projeyi, İhlas Holding A.Ş. - İhlas Yayın Holding A.Ş. - İhlas Pazarlama A.Ş. Ortak Girişimi inşa etmiştir.

 

İstanbul, Bahçeşehir, Ispartakule 2’nci Bölge 1’inci kısım 548 Ada, 1 Parseldeki arsa üzerinde yürütülen ve toplam 85.700 m2 alandan oluşan projede 680 daire, 1 adet işyeri, alışveriş merkezi, açık spor alanları, yüzme havuzu ve diğer rekreasyon alanları bulunmaktadır. Dokuz blok ve site çarşısı olarak inşa edilen projede bloklar B+Z+18 normal kat olmak üzere toplamda 15 kattan oluşmaktadır. Proje Aralık 2011’de tamamlanmıştır. 

Bizim Evler 2

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Hasılat Paylaşımı Modeli) olarak ihale edilen projeyi, İhlas Holding A.Ş. - İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. Ortak Girişimi inşa etmiştir.

İstanbul, Avcılar ilçesi Ispartakule mevkiinde, Bizim Evler 1. Etap karşısında inşa edilen proje kapsamında 522 daire, alışveriş merkezi, cami, açık spor alanları, yüzme havuzu ve diğer rekreasyon alanları bulunmaktadır. Dokuz blok ve site çarşısı olarak inşa edilen projede bloklar B+Z+14 normal kat olmak üzere toplamda 15 kattan oluşmaktadır.

 

2009 yılı içerisinde, TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO A.Ş. ile hasılat paylaşımı olarak inşa edilen Bizim Evler 2, Aralık 2010’da yerleşime açılmıştır.

Bizim Evler 1

İhlas Holding ve TOKİ tarafından planlanarak yaşama kazandırılan ve Bahçeşehir’in en güzel mevkiinde, 17 blok ve 720 daireden oluşan Bizim Evler Projesi hem ulaşım kolaylığı hem de nezih çevresi ile İstanbul’un en güzel yerleşim birimlerinden biridir.

Temmuz 2006’da TOKİ ile imzalanan, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı Sözleşmesi ile inşaatına başlanan proje, Temmuz 2009’da yerleşime açılmıştır. Bizim Evler isimli bu konut sitesinin inşaatı ve satış organizasyonu, İhlas Holding İnşaat Grubu tarafından yürütülmüştür.

Bizim Evler’de güvenli bir yaşam için her türlü ayrıntı planlanmış olup 24 saat güvenlik sistemi, görüntülü intercom, kartlı giriş, site çevresinde hırsız alarmı, yangın için sprinkler sistemi ve tüm daireler için jeneratör düşünülmüş olup özel güvenlik hizmetleri bir bütün olarak yönetilmektedir.

Pek çok sosyal aktiviteye sahip Bizim Evler’de, ısıtılabilen kapalı yüzme havuzu, fitness center, kafeterya, restoran, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, yürüyüş yolları yer almaktadır. Büyük çoğunluğu üç cepheli olarak projelendirilen dairelerde, bütün blokların güneşle, yeşille, maviyle iç içe olmasına özen gösterilmiştir. Kapalı garaj, garajdan dairelere asansörle ulaşım, kapalı garajda her daireye ait ardiye odaları ise projeyi farklı ve değerli kılan pek çok ayrıntıdan birkaçıdır.
 

 

Güzelşehir


Kumburgaz ile Güzelce’nin birleştiği noktada bulunan Güzelşehir, D-100 (E-5)’e bir kilometre cepheli ve tamamı deniz manzaralı bir yamaçta yer almaktadır. TEM otoyolunun Kumburgaz turnikeleri girişine ise 3 km. uzaklıktadır.İhlas Holding’in, Güzelce Villaları olarak yürüttüğü ve bir taşeron firmaya inşa ettirdiği 675 villa ile çeşitli sayıda işyeri ve sosyal tesisten oluşan proje tamamlanmış ve teslim edilmiştir. Projenin ikinci etabı ise geçtiğimiz yıl, Grup şirketlerinden İhlas Pazarlama A.Ş. tarafından tamamlanmış olup, 67.712 m2 arsa üzerinde, 135 adet villa ve bir adet okuldan oluşmaktadır.  

Marmara Evleri 1. Kısım

Marmara Evleri, bölgenin en büyük ve kapsamlı konut projesi olarak İstanbul Haramidere’de, Ambarlı Koyu’na hakim tarihi Reşitpaşa Çiftliği’nin 700 bin m2’lik arazisi üzerinde inşa edilmiştir. Proje, toplam 2.856 daire ve 27.500 m2 büyüklüğündeki alışveriş merkezi, temel eğitim okulu, poliklinik ve sosyal tesislerden oluşmaktadır. Proje 1997 yılında bitirilerek sahiplerine teslim edilmiştir.


Marmara Evleri 2. Kısım

Marmara Evleri 2. Kısım Projesi, İhlas Holding’in bir diğer çağdaş konut projesidir. Toplam inşaat alanı 256.630 m2 olan ve 2.186 daireyi kapsayan proje, 170 bin m2’lik bir arazi üzerinede inşa edilmiştir. Tüm çevre düzenlemeleri, sosyal tesisleri ve altyapıları tamamlanan proje, 2001 yılı Ağustos ayında bitirilmiş ve yerleşime açılmıştır.


Marmara Villaları

İhlas Holding İnşaat Grubu tarafından yapılan İhlas Marmara Villaları, Yakuplu Beldesi’nin tarihi Reşitpaşa Çiftliği mevkiinde bulunmaktadır. 300 bin m2’lik bir arazi üzerinde inşa edilen sitede 134 adet villa yer almaktadır. Proje 1998 yılında tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir.

İhlas Yuva Evleri

1990 yılında başlayıp iki yıl gibi kısa bir süre içinde sahiplerine teslim edilen İhlas Holding’in ilk toplu konut projesidir. İhlas Yuva Evleri, 44 bin m2 üzerine 23 blok, 996 daire olarak inşa edilmiştir.

Turizm ve Sağlık Tesisleri

Armutlu Tatil Köyü

Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde yer alan Armutlu Tatil Köyü, ormanla kaplı, deniz kıyısında 200 bin m2’lik bir arazi üzerinde kuruludur. Türkiye’nin en büyük ve en geniş kapsamlı termal tatil köyü olan tesisin inşaatı 2004 yılı ortasında tamamlanmıştır. Tamamı deniz manzaralı 11 blok ve her biri kaplıca suyuna sahip 1.686 daireden ve 37.092 adet devre mülkten oluşmaktadır.
Kuzuluk Tatil Köyü

Kuzuluk Kaplıca Evleri, ülkemizdeki ilk termal devre mülk projesi olarak, Sakarya’nın Akyazı Kuzuluk bölgesinde çevresi ormanlarla kaplı olan 200 bin m2’lik bir arazide kurulmuştur. Proje toplam 1.479 daire ve 32.538 adet devre mülkü kapsamaktadır. Proje dahilinde ilk etapta yer alan 1.129 adet daire, 20 blok halinde inşa edilmiştir. Kuzuluk Kaplıca Evleri 2. Kısım da aynı bölgede 350 daire 7.700 devreden oluşacak şekilde 1997 yılının sonbahar aylarında başlanmış ve 2000 yılında sahiplerine tapuları verilerek teslim edilmiştir.

Diğer
 

İhlas Holding Genel Merkez Binası

İhlas Holding Genel Merkez Binası, 16.517 m2’lik bir arsa üzerine inşa edilmiş ve 73 bin m2 kapalı alana sahip olup, binada ayrıca helikopter pisti ve hangarı, 400 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu, 2 bin kişilik yemekhane, fitness center, sauna gibi sosyal tesisler de bulunmaktadır.

Bahçelievler Eğitim Kampüsü

Bahçelievler Eğitim Kampüsü, 30 bin m2’lik bir kapalı alana sahip olup, 78 derslik, 600 kişilik bir yurt, kapalı spor salonu, 450 kişilik konferans salonu, iki adet halı saha ve 750 kişilikte yemek salonundan oluşmaktadır. Kampüs 1997 yılında bitirilerek teslim edilmiştir.

Marmara Evleri Eğitim Kampüsü

Marmara Evleri Eğitim Kampüsü, 17.500 m2’lik bir kapalı alana sahip olup, 96 derslik, 450 kişilik konferans salonu ve 750 kişilik yemek salonundan oluşmaktadır. Kampüs, 1996 yılında bitirilip teslim edilmiştir.


 

 

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.