Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İnşaat ve Turizm
Pazarlama
Üretim
Sağlık
Türkiye Gazetesi Hastanesi
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > Sağlık > Türkiye Gazetesi Hastanesi
Türkiye Gazetesi Hastanesi

Topluma karşı sosyal sorumluluğunun bir gereği olarak, sağlık sektöründe bulunmayı görev edinen İhlas Holding, faaliyetlerini “insan odaklı” bir anlayışı esas alarak yürütmektedir.

Türkiye Gazetesi Hastanesi’nin şu an içinde faaliyette bulunduğu tarihi hastane binası Sultan II. Abdülhamit Han tarafından 1894 yılında yaptırılmıştır. 1991 yılında tarihi ve doğal özellikleri korunarak modern hastanecilik anlayışına uygun bir şekilde restore edilen bina, İstanbul’un merkezinde, toplam 17 bin m2 açık alan üzerinde, tarih ve doğanın bütünleştiği yemyeşil bahçe düzenlemesi ile şehre nefes aldıran, hastalarına huzur ve güven veren bir ortamda İhlas Holding tarafından hastane olarak hizmete sunulmuştur.Türkiye Gazetesi Hastanesi’nde, İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nöroloji, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyet, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Nöroşirurji, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Kulak Burun Boğaz, Plastik Cerrahi, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ağız ve Diş Hastalıkları gibi dahili ve cerrahi bölümlerinde her türlü teşhis ve tedaviler modern metotlarla yapılmaktadır.

Toplam 60 hasta yatağı, ortalama olarak günlük 600 poliklinik muayenesi, aylık 900 yatan hasta tedavisi ile aylık 800 ameliyat girişimi yapılan Hastane, modern donanımlı laboratuvarı, tanı üniteleri ve ameliyathaneleri ile sektöründe teknolojik gelişmeleri takip eden, kadrosunda  50’si staff olmak üzere 90 uzman hekim, 270 sağlık ve idari personeli ile seviyeli hizmet veren bir sağlık kuruluşudur.

Türkiye Gazetesi Hastanesi Göz Hastalıkları ve Laser Tedavi Ünitesi, Türkiye’nin önde gelen göz merkezlerinden birisidir. Ülkemizde Excimer Laser cihazını ilk kullanan klinik unvanını taşıyan Ünite’de 100 bini aşkın başarılı göz operasyonu yapılmıştır. Özellikle miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz hastalıklarının tedavisinde lasik, lasek, wavefront ve intralase yöntemleriyle dünya ile eş zamanlı olarak laser teknolojisi kullanılmıştır. Göz kusurlarının detaylı olarak tespitinde büyük önem arz eden ve Türkiye’de çok az klinikte bulunan OCT ve Anjiyografi (FFA) ve yenilenen Fako ve Vitrektomi   cihazlarına ilave olarak yeni göz muayene ünitesi ile çocukların göz muayenelerinde kullanılan çocuk ünitesi hastaların hizmetine sunulmuştur.

Türkiye Gazetesi Hastanesi, teknolojik donanımı ve uzman hekim kadrosu ile ülkenin önde gelen göz tedavi merkezleri arasında yer almaktadır. Hastane, çağdaş, kurumsal bir iş anlayışını benimsemiş, güncel bilgilerle donatılmış uzman ve nitelikli kadrolarıyla, hasta haklarına saygılı ve geleneksel değerlere bağlı kalarak toplumun tüm kesimlerine kaliteli ve ekonomik sağlık hizmeti sunmak misyonuyla yola çıkmıştır. Hastane, insana ve topluma karşı sorumluluğunu kaliteli hizmet anlayışıyla birleştirerek, geçmişte olduğu gibi gelecekte de “sağlıkta güven ve huzurun ilk adresi olmak” vizyonuyla yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Hasta memnuniyetini esas alan ve hasta haklarına saygılı olma konusuna özel bir önem veren Türkiye Gazetesi Hastanesi’nde, hastaların dilek ve beklentilerinin takibi, hasta şikayetlerinin anında değerlendirip karşılanması, hastaların periyodik olarak telefonla aranması, hasta memnuniyetinin en üst seviyeye çıkartılması maksadıyla Hasta İlişkileri Bölümü ve randevu merkezi faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.Hastalarla huzurlu bir ortamda sevgi ve güven ilişkisinin en üst seviyeye çıkarılmaya çalışıldığı Türkiye Gazetesi Hastanesi’nde, iyileştirme ve yenileme çalışmaları sürekli olarak devam etmekte, yeni branşlar ve hekimler bünyesine katılmakta; klinikler hastaların beklentileri doğrultusunda daha uygun bir ortama kavuşturulmaktadır. Bu amaca paralel olarak yenilenen cihazları ile birlikte Kardiyoloji bölümü ve Uyku Laboratuvarı yeniden  düzenlenmiş,Kadın doğum, Göğüs Hastalıkları, Kardiyoloji,Radyoloji, Fizik tedavi, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Beslenme ve Diyet  gibi branşlarda yeni hekimlerimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Acil serviste hastalarımıza  daha iyi hizmet verebilmek için mevcut olan hekim sayısı artırılmış, acil servis yönetmeliklere göre yeniden düzenlenmiş, müracaat eden hastalara yönelik özel bir otopark yapılmış,  hastane içinde hastalara yönelik sedye yolları yapılmıştır. Bütün Laparoskopik cerrahi müdahalelerin yapıldığı bir Genel Cerrahi Merkezi oluşturulmuş; Kadın Doğum Servisi genişletilerek yeniden dizayn edilmiş, hekimlerimizin  ultrason cihazları yenilenmiştir.Tomografi cihazımız QCT (kemik yoğunluğu) çekebilecek şekilde yenilenerek  hizmet vermeye başlamıştır.  Yeni bir mamografi cihazı alınmış olup  kaliteli hizmet sunabilmek için yönergelere uygun oda düzenlemesi yapılmıştır.

Kan hizmetleri yönetmeliğine uygun olarak Kan Transfüzyon Merkezimiz kurularak yeni cihazlarıyla faaliyete geçirilmiştir.

Özürlüler için ulaşılabilirliğin sağlanması açısından hastane girişinde ve bahçesinde tekerlekli sandalye yolu, rampa yol, tuvalet, bekleme salonu ve hasta odlarında gerekli   düzenlemeler yapılmıştır. 2013 yılı içerisinde özürlülerimiz için daha kaliteli hizmet verebilmek adına projelerimiz devam etmektedir.

Ameliyathane bölümü; çalışan ve hasta ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlenerek ameliyat salon sayısı artırılmış, Hastane’ye yeni ve modern bir sterilizasyon ünitesi kazandırılmıştır. Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemizde bulunan küvöz sayımızı dörde çıkarılmış, ikinci seviye hasta kabulü yapabilecek şekilde yenileme ve düzenlemeler yapılmıştır. Erişkin Yoğun Bakım bölümü tamamen yenilenmiş, yeni anestezi cihazları alınmıştır. Hastane Görüntüleme Merkezi ve Göz Retina bölümüne yeni modern cihazlar alınarak teknolojik gelişmelere paralel olarak bir dizi yenilik yapılmıştır.

Her yıl düzenli aralıklarla acil hastalarımıza ilk müdahalenin yapabilmesi amacıyla MAVİ KOD, çocuk istismarı ve kaçırmaları önlemek amacıyla PEMBE KOD ve çalışan güvenliğini korumak amacıyla BEYAZ KOD tatbikatları gerçekleştirilmektedir.

Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde; Akılcı İlaç Komitesi, Antibiyotik Kontrol Komitesi, Bilgi Güvenliği Komitesi, Çalışan Güvenliği Komitesi, Eğitim Komitesi, Enfeksiyon Kontrolü Komitesi, Hasta Güvenliği Komitesi, Hasta Kayıtları Kontrol Komitesi, Kan Transfüzyonu Kontrol Komitesi, Öneri – Şikâyet Komitesi, Radyoloji Komitesi, Tesis Güvenliği Komitesi olmak üzere toplam 12 komite kurulmuştur. Birçok yeniliğe ve iyileştirme faaliyetine ön ayak olan bu komiteler, gerekli düzeltici-önleyici faaliyetleri tespit ederek  kayıt altına almaktadır.

Hastane’nin tarihi dokusuna uygun olarak bina restore çalışmalarına devam edilmiş; gece ışıklandırılması yapılmış, özellikle ahşap olan çatı katında yangına karşı tedbirler artırılmış, yataklı servislerde otelcilik hizmeti yönüyle bir dizi tedbirler alınmıştır. Özellikle yatan hasta odaları ve yemeklerin sunumu konusunda yeni düzenlemeler ile personel ve refakatçi yemekhanesi daha geniş ve ferah bir hale getirilerek, hastalar için kış bahçesi yapılmıştır.

2013 yılı içerisinde hasta odalarının yenilenmesi, hasta yatak sayısının  artırılması, doktor muayene odalarının daha ferah ortamlara taşınması, yeni branşların faaliyet izin belgesine dahil edilmesi ve web sayfasının yenilenmesi planlanmıştır.

Türkiye’de bütünüyle otomasyon sistemi ile işletilen ilk özel hastane olan Türkiye Gazetesi Hastanesi; sağlık sektörünün sürekli değişimi, gelişimi ve hasta beklentileri doğrultusunda, sağlık bilişim sektöründeki teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Bu yönde de; hasta kayıtlarının güncel ve ilgili yönetmelik gereklerine göre tutulması, takibi ve doğru bir şekilde raporlanabilmesi amacıyla hastane otomasyon sistemi tamamen değiştirilmiş ve yeni bir sistem uygulanmaya başlanmıştır. Yeni otomasyon sistemiyle birlikte hastaların kayıt esnasında daha süratli işlem yaptırabilmeleri, şifrelerini girerek internet üzerinden laboratuvar sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilmeleri sağlanacaktır.

Sağlık sektöründe elektronik işlemlerin artması, online entegrasyonlarının önem kazanması ve kesintisiz hizmet sunma ihtiyacı nedeniyle yerel ağ  ve internet alt yapımız fiber bağlantı ile güçlendirilmiş olup  hastalarımız  hasta odalarından ya da bekleme salonlarından, kablosuz internet erişim sisteminden kolaylıkla faydalanabilmektedir. Sağlık Bakanlığı ulusal projesi Sağlık NET veri gönderim sistemi ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı yıl içerisinde başlayan başta E-Reçete, E-Rapor olmak üzere tüm önemli uygulamalar Hastane Bilgi Yönetim Sistemine uyarlanmış ve  otomasyonumuz yeniden yapılandırılmıştır.  Hastanemizde çekilen Röntgen, Manyetik Rezonans (MR), Bilgisayarlı Tomografi  (BT) gibi radyolojik görüntülerin (CD) dijital olarak dağıtılması, değerlendirilmesi ve arşivlenmesi için  PACS (Görüntü Saklama ve İletişim Sistemleri) kurulmuştur.

Türkiye Gazetesi Hastanesi topluma sağlık hizmetleri sunarken, sadece tedavi edici hizmetleri vermekle kalmayıp, topluma karşı sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Bu amaçla süreli yayınlar (Reçete Dergisi), internet aracılığıyla ve halka açık olarak yapılan sağlık seminerleriyle toplumun sağlık konusunda bilinçlenmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca  yeni hastane web sayfamızın da yapımı hızla devam etmektedir.

2004 yılından itibaren TSE  tarafından alınan TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi yerine MEYER ve TÜV kurumları ile anlaşılarak kalite belgemiz yenilenmiştir. Yapılan denetimlerin sonucunda  hastanemiz  MEYER ve TÜV kurumlarından TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Hizmet Kalite Standartları (HKS) Değerlendirme programı içerisinde denetlenen Türkiye Gazetesi Hastanesi, başarılı bir değerlendirme sürecinin ardından yüksek bir başarı puanı almıştır.

Yaptığı çalışmalar sonucu “Bebek Dostu Hastane” olmaya hak kazanmış olan Türkiye Gazetesi Hastanesi, dünya tarafından kabul görmüş olan sağlık hizmetlerinde akreditasyon standartlarını da uygulamaya koymayı hedef edinmiştir.

Türkiye Gazetesi Hastanesi, 29 Mayıs 2010’da Brüksel’de Tüketici Akademisi tarafından gerçekleştirilen II. Uluslararası AB Kalite Zirvesi’nde “AB 2010 Kalite Ödülü”ne layık görülmüştür. Yeni yayınlanan mevzuatlar doğrultusunda hasta güvenliği odaklı çalışmalar yapılmakta ve ilgili personele kurum içi ve kurum dışı eğitimler verilmektedir.

Asırlık çınarlarıyla birlikte tarihi yapılara da sahip olan Türkiye Gazetesi Hastanesi; geçmişten kalan değerli bir miras olarak değerlendirilmekte, bahçe bakımı, restorasyon ve bakım onarım faaliyetleri bu şuur içerisinde yürütülerek hiçbir çabadan kaçınılmamaktadır.

Bütün süreçlerinde insan sağlığı için çaba harcanırken, bunun ayrılmaz bir parçası olan çevrenin korunması için de duyarlı davranılmaktadır. Tıbbi atıklar hastane ortamında diğer çöplerden ayrı olarak toplanmakta ve özel yakma tesislerinde imha edilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edilmektedir. Ayrıca Çevre Müdürlüğü ve Belediye’nin ilgili yönetmelikleri doğrultusunda Hastane’de kullanılan atık yağlar anlaşmalı firmalar tarafından düzenli olarak toplanmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından başarı ile sürdürülen sağlıkta dönüşüm projesi tam gün yasasının ve aile hekimliğinin uygulamaya konulmasıyla devam etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Hastane’nin ruhsatına kayıtlı tüm branşlarda yapılan anlaşma başarı ile devam etmekte olup SGK ‘nın biometrik kimlik doğrulama (Avuç içi damar izi tanıma) cihazlarının planlaması ve bu yöndeki karşılıklı koordinasyon sürmektedir. Artan hasta talebini karşılayabilmek üzere gerek altyapı, gerek personel ve tıbbi cihaz konusunda bütün tedbirler zamanında alınmakta, sağlık bakım ve tedavi hizmetlerinin kalitesi düşürülmeden hizmet verilmektedir. Yeni ve modern bir hastane projesinin hayata geçirilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı nezdinde çalışmalar devam etmektedir.

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.