Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İhlas Yayın Holding
Türkiye Gazetesi
İhlas Haber Ajansı
TGRT Haber
TGRT Belgesel
TGRT FM
İhlas Medya Satınalma
Dergi Grubu
İhlas İletişim
İhlas Fuar
İnşaat ve Turizm
Pazarlama
Üretim
Sağlık
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > Medya > Türkiye Gazetesi
Türkiye Gazetesi

TÜRKİYE GAZETESİ, SAYFALARIYLA, MARKASIYLA, DEĞİŞMEZ YAYIN İLKELERİYLE, SADIK OKUYUCU TABANIYLA FARKLILAŞAN VE GELECEK POTANSİYELİ YÜKSEK BİR GAZETEDİRKuruluşundan bugüne sahibi ve yayın politikası değişmeden faaliyetlerine devam eden Türkiye Gazetesi (www.turkiyegazetesi.com.tr), yayın hayatına 22 Nisan 1970 tarihinde başlamıştır. Evrensel ve çağdaş değerlere bağlı yayıncılık çizgisini benimseyen bir gazete olma özelliğini koruyan Türkiye Gazetesi, gerçek ve doğru habercilik anlayışına sahip olmakla birlikte basın-yayın ahlak ve ilkelerini de tavizsiz uygulamaktadır. 

 

Türkiye Gazetesi’nin halka arzdan sonra daha da kurumsal hale gelen yapısı ile bu yıl altyapıyı ve ürünü güçlendirme adına bazı önemli adımlar atılması planlanmaktadır.Türkiye Gazetesi, tecrübeli yönetim anlayışı, istikrarlı yayın çizgisi, marka bilinirliği ve kuvvetli okuyucu tabanı ile rekabet gücü yüksek bir yayın organı olarak medya sektöründe yer almaktadır.
 

İçeriğin yanı sıra güçlü bir teknik altyapıya da sahip olan Türkiye Gazetesi’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Antalya’da baskı tesisleri bulunmaktadır. Türkiye Gazetesi’nin sadece İstanbul tesisinin kapasitesi saatte 55 bin adet gazetedir. Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Antalya’da bulunan baskı tesisleri sayesinde, yerel haberlerle desteklenen sayfalar üreterek her bölgenin gündemine hitap edilmektedir.

 

Bayiden satışın yanı sıra, elden dağıtım modelinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Türkiye Gazetesi, grup şirketlerinden İhlas Pazarlama A.Ş.’nin bayileri vasıtasıyla ev ve işyerlerine doğrudan gazete dağıtımı da yapmaktadır. Özellikle ABD ve Japonya başta olmak üzere dünyada çok yaygın olarak uygulanan elden dağıtım sistemi, okuyucu ile sağlam bir iletişim kurmakla beraber satış istikrarı da getirmektedir. Elden dağıtım ağı aynı zamanda İhlas Grubu’nun pazarlama faaliyetlerine önemli bir müşteri tabanı sağlamaktadır.

Kurulduğu 1970 yılından itibaren aynı sahiplik yapısıyla devam eden Türkiye Gazetesi, sayfalarıyla, markasıyla, değişmez yayın ilkeleriyle, sadık okuyucu tabanıyla farklılaşan ve gelecek potansiyeli yüksek bir gazetedir.Çevre ve doğayı koruma hususuna önem vererek, sosyal sorumluluğu gereğini yerine getirme adına Türk basınında bir ilk olarak gerçekleştirilen “Yeşil Sayfa” sebebiyle, Türkiye Gazetesi’ne Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından “ÇEVRE BERATI” verilmiş ve Berat Belgesi, Dünya Çevre Günü’nde alınmıştır.
 

2010 yılında da pekiştirilerek kurumsallığı sağlanan “yeni içerik ve yeni görünüm” kapsamında Gazete’nin sayfa düzeni ve tasarımı tamamen yenilenmiştir. 2012 yılında Gazete’nin ebadı daraltılarak yeni boyutuyla  daha rahat okunabilir hale gelmiştir. Bilgi çağının imkânlarını ve teknolojisini de kullanarak değişimini “yeni bir gazetecilik anlayışı” üzerinde sürdürme kararında olan Türkiye Gazetesi, mesleki geleneklerini ve ilkelerini koruyarak tasarımında ve içeriğinde önemli değişimler yapmayı başarmıştır. Reklam veren açısından da son derece önemli hale gelen “Özel sayfalar” bu değişim ve dönüşümün en başarılı çalışmaları olmuştur.

 

Haber kanallarının dakika başı canlı yayın yaptığı, internet üzerinden yapılan haberciliğin gazete sayfalarını tehdit ettiği bir dönemde, Türkiye Gazetesi, “Farklı Bir Gazetecilik” ortaya koymaktadır. Türkiye Gazetesi “Sığ bilgi” ile yarışmak yerine “derinliği” ve “kalitesi” olan bilgileri “uzman kişiler” tarafından

okuyucusuna duyurmayı tercih etmektedir.

 

2012 yılı sonu itibariyle İhlas Holding’in İhlas Gazetecilik’teki iştirak oranı %6,92, İhlas Yayın Holding’in ise %56,55’dir.2012 Günlük Baskı Adetleri

Baskı Merkezi

Türkiye Gazetesi Baskı Adedi

Diğer Gazeteler Baskı Adedi

Baskı Kapasitesi

İstanbul

64.614

1.278.542

1.351.600

Ankara

30.690

54.154

284.000

İzmir

25.373

33.764

284.000

Adana

17.590

 49.541

240.000

Antalya

  6.496

 17.587

150.000

Trabzon

17.971

20.478

150.000

Toplam          

162.734

1.454.066

2.459.600

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.