Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyerHaberler
Medya
İnşaat ve Turizm
Pazarlama
Üretim
İhlas Ev Aletleri
Bisan
Şifa Yemek
İhlas Madencilik
KPT Lojistik
Sağlık
Eğitim
Diğer
Ara
Ana Sayfa > Sektörler > Üretim > İhlas Ev Aletleri
İhlas Ev Aletleri

21. YÜZYILIN TÜM GEREKLERİNİ YERİNE GETİREBİLEN, KURUMSAL YÖNETİM ANLAYIŞINA SAHİP, SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR SANAYİ ŞİRKETİ OLMAYI HEDEFLEYEN İHLAS EV ALETLERİ, ÜRETMEKTE  OLDUĞU  HER  ÜRÜNDE  PİYASA LİDERİ OLMAYI HEDEFLEMEKTEDİRİhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İHEVA), kuruluşundan bugüne insan sağlığı ve temel ihtiyaçlarını esas alan, ev hayatını kolaylaştıran pek çok küçük ev aletlerini yaygın ve etkili bir biçimde tüketici ile buluşturmuştur. Şirket güçlü teknik kadrosu ile Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde 21.000 m2’lik kapalı alana sahip iki tesiste Temizlik Robotu Fabrikası, Şofben ve Reverse Osmosis Su Arıtma Fabrikası ve Plastik Enjeksiyon Baskı Tesisleri’nde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

İHEVA’nın başlıca ürünleri arasında temizlik robotu, “reverse osmosis” su arıtma sistemleri,  banyo şofbeni, halı yıkama makinesi, ıslak ve kuru süpürme makinesi, quartz sobalar ile elektronik terazi yer almaktadır.

İHEVA ürünlerini Aura, Aura Cleanmax, Aura Roboclean, Aura Cebilon, Aura QVac, Aura Wdry markaları ile müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

İHEVA’nın yurt içinde tüm ürünleri, distribütör firma İhlas Pazarlama A.Ş. tarafından koşulsuz müşteri memnuniyetini önde tutan yaygın bayi ağı ve satış kanallarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

İHEVA üretmekte olduğu ürünlerin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uyumu konusunda gerekli çalışmaları tamamlamış ve TSE, SGS, UL, TÜV, KEMA KEUR, NMI belgeleriyle bu uyumu tescillemiştir. Ürünlerin sağlık, güvenlik, çevre ve tüketiciyi korumayı amaçlayan CE markalama çalışmalarına uzun süre önce başlamış olup, üretimini bu standartlar doğrultusunda devam ettirmektedir.

Ürün yelpazesi içinde ciro büyüklüğü açısından lokomotif ürün olarak yer alan ve 1996 yılında üretimine başlanan Aura Cleanmax Temizlik Robotu gibi, Aura Cebilon Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi de piyasada lider bir konuma sahiptir. Keza elektrikli ani ısıtıcı sektörünün lideri İhlas ve Aura markası ile pazarda yer alan, milyonlarca evde kullanılan Banyo Şofbeni de pazar lideridir.

Sektöründe hep ilkleri gerçekleştiren İHEVA yine, Aura Cebilon Reverse Osmosis Su Arıtma Sisteminin kalitesini, 3 yılı bulan çok titiz bir çalışma neticesinde NSF (NATIONAL SANITATION FOUNDATION) sertifikası ile tescillemiştir.

NSF, 55 yıl önce kurulan,  bir dizi ev ve endüstriyel ürün için standartlar belirleyen, bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir ürün test etme ve sertifikalandırma kuruluşudur. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından İçme Suyu Güvenliği ve Arıtımı için bir İşbirliği Merkezi olarak tanımlanmıştır. Yine su arıtma alanındaki yetkinliğini ve güvenilirliğini pekiştirmek üzere su arıtma endüstrisinde hizmet veren firmaları temsil eden Amerika merkezli Water Quality Assocation kuruluşuna üye olunmuştur. Water Quality ürün testleri, eğitim ve bilgi kaynağı sağlama konularında uluslararası bir otoritedir.

İHEVA ayrıca 2012 yılında ihracatta göstermiş olduğu performansı ile %23 lük bir artışla yıllık 10 milyon dolar barajını aşmıştır. İHEVA ürünleri Kazakistan, Polonya, Almanya, Macaristan, Malezya, Özbekistan, S.Arabistan, Rusya, Yunanistan, İtalya, Güney Afrika, Güney Kore, Hong Kong başta olmak üzere 34 ülkede satılmaktadır. 2012 yılı yurt dışı satışların bölgesel dağılımı; %62 Türk Cumhuriyetleri, %20 AB ülkeleri ve %18 diğer ülkelerdir.

İHEVA’nın 2013 yılında ihracatta; 2012 yılındaki %23’lük büyümenin çok  daha üstünde bir büyüme hedeflenmektedir. 2013 yılında uluslararası fuar katılımları ve pazar araştırmasına yönelik ülke ziyaretleri devam edecek, öncelikli hedef pazar Afrika ülkeleri olacaktır.

2005 yılından beri uygulamalı olarak oluşturulan TQM (Total Quality Management) sistemi, bütün şirket fonksiyonlarını içerecek şekilde yaygınlaştırılmış ve 2012 yılında uluslararası sertifikasyon kuruluşu tarafından ISO 9001:2008 kapsamında belgelendirilmiştir.

Hisse senetleri 26.09.1996 tarihinden beri İMKB’de işlem gören İHEVA’nın 2012 yılı sonu itibariyle sermayesinin %74,83 ü halka açıktır. İHEVA hisse senetleri 01.10.2007 tarihinden itibaren İMKB ULUSAL 100 Endeksi’nde işlem görmektedir. Şirketimiz 29.12.2010 tarihinden itibaren İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi kapsamına dahil edilmiştir.

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., İhlas Ev Aletleri’nin Kurumsal Yönetim uygulamalarını, SPK düzenlemeleri kapsamında değerlendirerek, 27.09.2012 tarihinde yayınladığı basın bülteni ile kamuoyuna duyurmuş olup, yayınlanan raporda ilkelere uyum seviyesi 10 tam puan üzerinden 7,68, görünümü ise Stabil olarak belirlemiştir.

Şirket, Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Notunun (7) eşik puanının üzerinde olması nedeniyle, İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’nde kalmaya devam edecektir.

İHEVA, İstanbul Sanayi Odasının hazırlamış olduğu “2011 Yılı İkinci 500 büyük Firma” listesinde 495. sırada yer almaktadır.

Tasarımı ve mühendislik çalışmaları İHEVA Ar-Ge Departmanı tarafından geliştirilen, yenilikçi özelliklerde ekonomik, verimli ve sessiz temizlik robotu projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür. 2013 yılında bu projenin ticarileşmesi ve pazara sunulması hedeflenmektedir.

21. yüzyılın tüm gereklerini yerine getirebilen, kurumsal yönetim anlayışına sahip, sürdürülebilir bir sanayi şirketi olmayı hedefleyen İHEVA, üretmekte olduğu her üründe piyasa lideri olmayı hedeflemektedir. Tasarım, üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmette, kalite, hız ve farklılığıyla müşteri memnuniyetini sağlayarak ülkenin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olmak Şirket’in en önemli hedefleri arasındadır.

* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.