TGRT Haber

Kasım 2016’da sabah kuşağında hafta içi her gün “Medya Kritik”, akşam kuşağında “Neler Oluyor”, “Zor Sorular”, “Konuşacak Çok Şey Var”, “Gündemin İçinden” gibi kamuoyunu yakından ilgilendiren birçok konunun tartışıldığı siyasi gündem programları ile yeni atılımlar yapılmıştır.

İhlas Grubu; Türkiye Gazetesi (İhlas Gazetecilik A.Ş.) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile dünyanın ve yurdun gündeminde yer tutan haberleri hazırlamaktaki tecrübesini, 29 Ekim 2004’te yayın hayatına başlayan TGRT Haber’e (TGRT Haber TV A.Ş.) aktarmıştır.

Gündem Belirleyen Habercilik Anlayışı
Kanal, 24 saat canlı yayınlanan bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden haber sunmakta yurt içinde ve ülke dışında gündeme ilişkin konularla ilgili uzman konukların görüşlerini paylaştığı programları izleyicilerine ulaştırmaktadır.

Türksat uydusu üzerinden yayınını Avrupa’ya ulaştıran TGRT Haber, Avrupa’daki Türklerin yeni haber alma kaynağı konumundadır. 2014 yılında faaliyete geçen Türksat 4A uydusunda yer alarak Avrupa’nın tamamında izlenebilir duruma gelmiştir.

2016 yılında izleyicinin nabzını tutan yeni programlar hazırlanmış ve ekranına seyirciyle arasındaki interaktif iletişim ortamını artırmaya yönelik yenilikler getirmiştir. WhatsApp uygulaması kullanılarak “Halkın Kamerası” ismiyle başlatılan yeni yayın çalışması bunlardan biridir.

Kasım 2016’da sabah kuşağında hafta içi her gün “Medya Kritik”, akşam kuşağında “Neler Oluyor”,  “Zor Sorular”, “Konuşacak Çok Şey Var”, “Gündemin İçinden” gibi kamuoyunu yakından ilgilendiren birçok konunun tartışıldığı siyasi gündem programları ile yeni atılımlar yapılmıştır.

Hafta sonu akşam kuşağında yer alan “Tarih ve Medeniyet” programı ile geçmişten günümüze olayların değerlendirildiği kültür programı ile kanalımıza ayrı bir canlılık kazandırılmıştır.

Tüm Platformlar Üzerinden Yüksek Erişilebilirlik
Digiturk, D-Smart, Teledünya, Tivibu gibi dijital platformlar  ve internet üzerinden  (www.tgrthaber.com.tr) canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşılmaktadır. İhlas Yayın Holding’in TGRT Haber’deki iştirak payı %99,48’dir.