TGRT FM

TGRT Haber TV A.Ş. tüzel kişiliğinin altında faaliyet gösteren TGRT FM, 4 Ekim 1993’te kurulmuştur.

TGRT Haber TV A.Ş. tüzel kişiliğinin altında faaliyet gösteren TGRT FM, 4 Ekim 1993’te kurulmuştur. Türkiye’nin ilk ulusal radyolarından biridir. Kurulduğu günden bu yana programlı yayıncılık yapan radyo, saat başı haberler, her yaştan dinleyiciye hitap eden canlı ve bant yayınlarla dinleyiciye ulaşmaktadır. TGRT Haber ile yürüttüğü iş birliği kapsamında habercilik konusunda güçlü bir konuma gelen radyoda gündemin nabzını tutan haber programları, sağlık ve kadın programları, gazete ve makalelerin okunduğu özel programlarla yayın yapılmaktadır. Bir TGRT FM klasiği olan “Arkası Yarın” ve “Radyo Tiyatrosu” ise 1993 yılından bu yana aralıksız olarak yayına devam etmektedir.

Akşam kuşağında TGRT Haber tarafından yeni başlatılan tartışma ve kültür programları, yapılan ortak yayınlarla TGRT FM dinleyicilerine aktarılmakta ve gündemden haberdar olması sağlanmaktadır. Böylelikle daha dinamik ve doyurucu bir yayın dinleyicilerimize sunulmaktadır

YouTube’da Yayına Çıkan İlk Radyo 
TGRT FM; Türkiye genelinde bulunan 125 vericisi ile radyolardan, Türksat 4A uydusunun kapsadığı her yerde dijital uydu alıcısından ve dört farklı formatta dünyanın her yerinde internetten dinlenebilmektedir.

2015 yılında başlatılan uygulama ile TGRT FM’de yayınlanmakta olan programların YouTube kanalı üzerinden canlı olarak dinlenebilmesi için anlaşma yapılmış ve programlara https://www.youtube.com/tgrtfm adresi üzerinden kolay erişim sağlanarak dinleyiciler tarafından büyük takdir görmüştür. TGRT FM YouTube’da yayına çıkan ilk radyo olma özelliğine de sahiptir.

Gelişmiş Teknolojik Altyapı
Teknolojik cihazlarla donatılmış yayın, kayıt, montaj stüdyo ekipmanları ve IP tabanlı ses mikserleri ile yenilenen TGRT FM, tamamen dijital bir altyapıya sahiptir. Verimlilik çalışmaları kapsamında FM vericilerinin büyük bir bölümü, daha az enerji sarfiyatı ile daha çok RF gücü veren FM vericileriyle yenilenmiştir.