TR   |   EN     

İhlas Eğitim Kurumları


İhlas Eğitim Kurumları, eğitimde özel bir model oluşturmak ve referans gösterilen eğitim kurumlarından biri olmak hedefiyle yola çıkmıştır.


İhlas Grubu’nun toplumsal bir sorumluluğu yerine getirmek amacıyla başlattığı diğer bir faaliyet alanı da eğitimdir. 1996 yılında kurulan İhlas Eğitim Kurumları, Türkiye’de eğitimi yaygınlaştırmak, eğitimde özel bir model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen eğitim kurumlarından biri olmak hedefiyle yola çıkmıştır. 

İhlas Eğitim Kurumları, İstanbul’un yoğun trafiğinden ve gürültüsünden uzakta; temiz, ferah bir ortama ve yemyeşil bir çevre düzenlemesine sahip kampüslerde yer almaktadır. Eğitimler 18-24 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Okul binaları, depreme de dayanıklı olacak şekilde güvenli ve modern eğitim sistemini destekleyecek şekilde özel donanımla inşa edilmiştir. 

MODERN VE DONANIMLI BİR ALTYAPI
İhlas Eğitim Kurumları’nda, farklı ihtiyaçları karşılayacak genişlik ve kapsamda spor alanları; gösteri ve konferans salonları; bilgisayar, fen bilgisi, kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarları; bilim ve teknoloji sınıfları; öykü odaları; interaktif derslikler; iş ve resim atölyeleri; kütüphaneler ve yabancı dil eğitim odaları bulunmaktadır. 

Öğrencilere, normal ders programlarının yanı sıra destek programlar, kurslar, ulusal sınavlar için özel öğretim yöntemleri ve yoğunlaştırılmış yabancı dil öğretim programları sunulmaktadır. 

Kampüslerdeki revirlerde uzman doktor ve hemşireler, öğrencilerin sağlığını ve fiziki gelişim süreçlerini yakından izlemektedir.

TEKNOLOJİ DESTEKLİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM 
2012 yılında hayata geçirilen “Tablet’ten Ders” projesinden sonra İhlas Eğitim Kurumları tablet destekli eğitim sistemine geçmiştir. 3 boyutlu eğitim için derslik ve laboratuvarlara yapılan teknoloji yatırımları sayesinde, dersler etkileyici ve eğlenceli bir deneyime dönüştürülmektedir. 

İhlas Eğitim Kurumları; Google Apps for Education, Microsoft IT Academy, Microsoft Dreamspark Premium, Samsung ve Vodafone ile yaptığı işbirlikleri ile çalışanlarına ve öğrencilerine en son teknolojik imkanlarla çalışmanın ve eğitim almanın konforunu sunmaktadır. 

HAYATA HAZIR BAŞARILI BİREYLER 
İhlas Eğitim Kurumları; 13 okulu, 122 kişilik idari kadro ve 323 öğretmen olmak üzere 445 kişilik çalışan ekibiyle; eğitimin merkezine temel insani ve evrensel değerlerin eğitimini ve öğretimini yerleştirerek, geleceğe yön verecek nesillere iletişim odaklı yabancı dil, düşünme ve deneyim esaslı bilgi ve kariyer hedefli rehberlik sunmakta; sağlıklı bir sosyal ve bedensel gelişimi de esas alacak şekilde yılda 2.800’ün üzerinde öğrencinin hayata hazırlanmasına destek vermektedir. 

İhlas Eğitim Kurumlarının bünyesinde bulunan okullar:
1.      Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu
2.      Özel Bahçelievler İhlas Ortaokulu
3.      Özel İhlas Anadolu Lisesi
4.      Özel İhlas Anadolu Meslek Lisesi (Bilişim Teknolojileri ve Radyo Televizyon)
5.      Özel İhlas Fen Lisesi
6.      Özel Marmara Evleri İhlas İlkokulu
7.      Özel Marmara Evleri İhlas Ortaokulu
8.      Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi
9.      Özel Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi
10.     Özel İhlas Ana Okulu Güzelşehir
11.     Özel İhlas Ana Okulu Bizim Evler 2
12.     Özel İhlas Ana Okulu Bizim Evler 3
13.     Özel İhlas Bizimevler İlkokulu
14.     Özel İhlas Mehmet Yoluç İlkokulu
15.     Özel İhlas Özel İhlas Mehmet Yoluç Ortaokulu


ID : 1397673035777476, Güncelleme : 08.09.2016 12:05:08, Tıklanma : 17849
Paylaş :   |