TR   |   EN     

İhlas İnşaat Holding


Bugüne kadar tamamlanan ve sürmekte olan projelerle 21 binden fazla konuta imza atan İhlas İnşaat Grubu, markalarıyla, sektörünün tercih edilen kuruluşları arasında yer almaktadır.


İhlas Grubu, 1989 yılından bu yana yüksek nitelikli konut projelerine imza atmaktadır. Bugüne kadar gerçekleştirilen ve sürmekte olan projelerle birlikte 21.749 konuta imza atan İhlas İnşaat Grubu, satın alınan veya kat karşılığı anlaşma yapılan araziler üzerinde yüksek standartlarda yaşam alanları kurmaktadır.

AYRICALIK SUNAN PROJELER
İhlas Grubu, her bir projesini sadece konut değil, sevgi ve dostluğun altında barındığı çatılar inşa etmek hedefiyle geliştirmiştir. Zengin yeşil alanlar ve cömert peyzaj düzenlemeleriyle rakiplerinden ayrılarak tercih edilir bir marka olmuştur.

Çeyrek asırdır başta toplu konut siteleri olmak üzere iş merkezleri, cadde dükkanları, eğitim kompleksleri, hastane, matbaa, radyo ve televizyon stüdyoları, villalar, devremülkler, tatil köyleri gibi pek çok başarılı inşaat projesi gerçekleştirmiştir.

Projelerinin tamamını, kalabalık şehir yaşamının tüm zorluklarından uzakta, ancak metropolün sunduğu her türlü konforu içerecek ve sosyal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlamaktadır.

SİNERJİYLE BÜYÜYEN ÜRETİM KAPASİTESİ 
İnşaat şirketlerinin bir çatı altında toplanması amacıyla 29 Ocak 2010 tarihinde İhlas İnşaat Holding A.Ş. unvanıyla bir şirket kurularak; İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm A.Ş., İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş., Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş. ve Kuzuluk Kaplıca İnşaat Turizm Sağlık ve Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. bu çatı altında toplanmıştır.

İHLAS İNŞAAT HOLDİNG A.Ş. ORTAKLIK YAPISI
İhlas Holding A.Ş.: Pay oranı: %95,00, pay tutarı 66.500.000,00
Ahmet Mücahid Ören: Pay oranı %5,00, pay tutarı 3.500.000,00

DEVAM EDEN PROJELER
İhlas İnşaat Holding A.Ş.’nin bünyesinde yer alan şirketlerin yürütmekte oldukları Kristalşehir, Bizim Evler 6 ve Bizim Evler 7 projeleri kapsamında yaklaşık 5.027 konutun inşaatı sürmektedir. Bunların yanı sıra Güzelce bölgesinde yeni bir proje için fizibilite çalışmalarına başlanmıştır.

Gaziosmanpaşa’da gerçekleştirilmesi hedeflenen kentsel dönüşüm projesi içinse inşaat öncesi süreçlerin tamamlanması beklenmektedir.

Kristal Şehir 
Kristal Şehir Projesi, Grup şirketlerinden İhlas İnşaat Proje Taahhüt Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul Esenyurt’ta, 142.797 m2’lik arsa üzerinde geliştirilmiştir. 18 blok, 4.655 konut, 82 adet işyeri ve sosyal tesislerden oluşmaktadır. Toplam 638.454,48 m2 alana ve 770.142 m2’lik inşaat alanına sahip olan bu projenin 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla birinci etabını oluşturan 8 blokta 2.519 daire ile 40 dükkan tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilmeye başlamıştır. İkinci etabı ise %80 oranında inşa edilmiştir. Buradaki 2.136 daire ve 42 iş yerinin ise 2016 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Dairelerin % 92’sine karşılık gelen 2.967 adedi avans karşılığı satılmıştır. Satılan dairelerin faturalama işleminin, projenin tamamlanması sonrasında dairelerin teslimiyle birlikte yapılması öngörülmektedir. 

Bizim Evler 6/Gökkuşağı
Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi olarak geliştirilen proje, İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. tarafından 90.914 m2 arsa üzerinde inşa edilmektedir. Ekim 2013 tarihi itibarıyla Avcılar-Ispartakule’de (İstanbul) inşaatına başlanan projenin Mayıs 2016’da teslim edilmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında 1.207 daire ve 113 adet iş yeri bulunmaktadır.

Bizim Evler 6/Metro
İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’nin 28.469 m2’lik kendi arsası üzerinde geliştirdiği proje kapsamında 454 daire ve 45 adet iş yeri bulunmaktadır. Bizim Evler 6/Metro’nun da 2016 yılının Haziran ayında teslim edilmesi planlanmaktadır. 

Bizim Evler 7
İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’ye ait projenin satış ve inşaatına 2015 yılının Nisan ayında başlanmıştır. Avcılar-Ispartakule (İstanbul) mevkiinde 38 bin m2 arsa üzerine 104 bin m2 inşaat alanına sahip olacak şekilde inşa edilen projede, 532 daire ve 48 iş yeri bulunmaktadır. İnşaatı devam eden Bizim Evler 7’nin Ekim 2017’de teslim edilmesi planlanmaktadır.

Armutlu Devremülk Tatil Köyü
İhlas Holding, 2015 yılında Armutlu Devremülk Tatilköyü’ne bitişik 62.775m2’ alana sahip bir arsayı satın alarak “Panorama” adlı 2. etabın alt yapı çalışmalarına başlamıştır. Armutlu Devremülk Tatil Köyü’nün ayrıcalıklarının ortak kullanım alanı olarak değerlendirileceği projenin, 6 bloktan ve 150 adet 1+1, 300 adet 2+1 olacak şekilde 450 daireden oluşması ve tatil köyünün yatak kapasitesinin Panorama projesi ile birlikte 9 binden 11 bine çıkarılması planlanmaktadır. Armutlu Devremülk Tatil Köyü’nün ilk etabından farklı olarak, devremülk yerine tam devre sistemi sunulacak olan projenin 2017 yılında teslim edilmesi hedeflenmektedir.

Güzelce Konut Projesi
Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile geliştirilecek olan proje, İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. ve İhlas Pazarlama A.Ş. ortak girişimi tarafından İstanbul ili, Büyükçekmece ilçesi, Güzelce mahallesinde 92.293 m2 arsa üzerinde inşa edilecektir. 2016 yılının ikinci çeyreğinde inşaatına ve satışına başlanması planlanan proje, konut ve ticari ünitelerden oluşacaktır.

Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi
İhlas Grubu, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde, Türkiye’nin en geniş kapsamlı kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeye hazırlanmaktadır. İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş.’nin, Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne bağlı Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım Taahhüt Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (GOPAŞ) ile 22 Temmuz 2013 tarihinde imzaladığı sözleşme kapsamında, Gaziosmanpaşa’ya bağlı Yenimahalle ve Karayolları Mahallesi’ni de kapsayan yaklaşık 1.058.575,47 m2’lik alanda 4.200 konut geliştirilmesi planlanmaktadır.

İstanbul’un ana ulaşım aksı üzerinde Atatürk ile 3. Havalimanı'na oldukça yakın olan ve TEM, metro ve tramvay hatlarının geçtiği bir ana ulaşım aksı üzerinde konumlanan projede binaların yatay yerleşimle inşa edilmesi planlanmaktadır. Gün ışığından daha fazla yararlanmanın önünü açacak bu yerleşim tarzına ek olarak, proje kapsamında inşa edilecek sosyal merkez ve kentsel açık alanlarla da sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

TAMAMLANAN PROJELER
İhlas İnşaat Grubu, satın alınan veya kat karşılığı anlaşma yapılan araziler üzerinde yüksek standartlardayaşam alanları kurmaktadır.

Bizim Evler 5
“Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” (Hasılat Paylaşımı Modeli) işi olarak geliştirilen proje, İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. tarafından inşa edilmiştir. Avcılar, Ispartakule’de 100.789 m2 alanda toplam 710 adet daireden oluşan proje, 2014 yılı Temmuz ayında, planlanandan 6 ay erken olacak şekilde, yerleşime açılmış ve daire sahiplerine teslim edilmiştir. 

Marmara Evleri 3
İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. tarafından inşa edilmiştir. Beylikdüzü Yakuplu’da konumlanan Marmara Evleri 3 projesi, toplam 75.233 m2’lik konut inşaat alanını ve 5.895 m2’lik işyeri inşaat alanını kapsamaktadır. 396 adet daire ve 38 adet işyerinden oluşan proje, 2013 yılı Ekim ayında tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilmiştir. 

Bizim Evler 4
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle ihale edilen proje, İhlas Holding A.Ş. - İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş. Ortak Girişimi tarafından inşa edilmiştir. 762 adet daire ve 100 adet işyerinden oluşan proje, 2012 yılı Aralık ayı sonunda 8 ay erken tamamlanarak, yerleşime açılmıştır. 2013 yılında ticari blokların da inşaatı tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir. 

Bizim Evler 3
Bizim Evler 3 Projesi, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle ihale edilmiş; İhlas Holding A.Ş. ve İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’nin ortak girişimiyle Bahçeşehir-Ispartakule’de (İstanbul) toplam 85.700 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. 680 daire, 1 adet işyeri, alışveriş merkezi, açık spor alanları, yüzme havuzu ve diğer rekreasyon alanlarını kapsayan proje, Aralık 2011’de tamamlanmıştır.

Bizim Evler 2
İhlas Holding A.Ş. ve İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’nin ortak girişimiyle inşa edilen Bizim Evler 2 Projesi, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle ihale edilmiştir. İstanbul, Ispartakule’de inşa edilen proje kapsamında 522 daire, 9 dükkan, cami, açık spor alanları ve diğer rekreasyon alanları bulunmaktadır. Bizim Evler 2, Aralık 2010’da yerleşime açılmıştır. 

Bizim Evler 1
İhlas Holding’in TOKİ ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği Bizim Evler 1; 720 daire ve 3 ticari üniteden oluşmaktadır. Bahçeşehir’in en güzel bölgesinde konumlanan proje, Temmuz 2009’da yerleşime açılmıştır.

Güzelşehir Villaları 
Kumburgaz ile Güzelce’nin birleştiği noktada bulunan Güzelşehir, D-100 (E-5)’e bir kilometre cepheli ve tamamı deniz manzaralı bir yamaçta yer almaktadır. İhlas Holding’in Güzelce Villaları olarak yürüttüğü, 249.169 m2 arsa üzerinde geliştirilen ve 675 villa ile 83 adet ticari üniteden oluşan proje, 2005 yılında tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilmiştir. Projenin, 135 adet villa ve bir adet okuldan oluşan ikinci etabı ise Grup şirketlerinden İhlas Pazarlama A.Ş. tarafından 2010 yılında tamamlanmıştır.

Marmara Evleri 2
Toplam inşaat alanı 256.630 m2 olan ve 2.186 daireyi kapsayan proje, 170 bin m2’lik bir arazi üzerinde inşa edilmiştir. Tüm çevre düzenlemeleri, sosyal tesisleri ve altyapıları tamamlanan proje, 2001 yılının Ağustos ayında bitirilmiş ve yerleşime açılmıştır.

Marmara Evleri 1
Marmara Evleri, bölgenin en büyük ve en kapsamlı konut projesi olarak İstanbul Beylikdüzü’nde, Ambarlı Koyu’na hakim tarihi Reşit Paşa Çiftliği’nin 700 bin m2’lik arazisi üzerinde inşa edilmiştir. Toplam 2.856 daire, 27.500 m2 büyüklüğündeki alışveriş merkezi, temel eğitim okulu ve sosyal tesislerden oluşan proje 1997 yılında bitirilerek sahiplerine teslim edilmiştir.

Marmara Villaları
İhlas Marmara Villaları, Beylikdüzü’nde tarihi Reşit Paşa Çiftliği mevkiinde bulunmaktadır. 200 bin m2’lik bir arazi üzerinde inşa edilen sitede 134 adet villa yer almaktadır. Proje 1998 yılında tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir.

İhlas Yuva Evleri 
1990 yılında başlayan ve iki yıl gibi kısa bir sürede sahiplerine teslim edilen İhlas Holding’in ilk toplu konut projesi İhlas Yuva Evleri, 
44 bin m2 üzerine, 996 daire olarak inşa edilmiştir.

İhlas Holding Merkez Binası
İhlas Holding Genel Merkez Binası, 16.517 m2’lik bir arsa üzerine inşa edilmiştir. 73 bin m2 kapalı alana sahip olan binada helikopter pisti ve hangarının yanı sıra kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu ve yemekhane bulunmaktadır. 

Bahçelievler Eğitim Kampüsü 
30 bin m2’lik bir kapalı alana sahip olan Bahçelievler Eğitim Kampüsü, 78 derslik, 600 kişilik bir yurt, kapalı spor salonu, 450 kişilik konferans salonu, iki adet halı saha ve 750 kişilik yemek salonundan oluşmaktadır. Kampüs 1997 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. 

Marmara Evleri Eğitim Kampüsü 
17.500 m2’lik bir kapalı alana sahip olan Marmara Evleri Eğitim Kampüsü, 96 derslik, 450 kişilik konferans salonu ve 750 kişilik yemek salonundan oluşmaktadır. Kampüs, 1996 yılında hizmete açılmıştır. 

Kuzuluk Devremülk Tatil Köyü
Kuzuluk Kaplıca Evleri, ülkemizdeki ilk termal devremülk projesi olarak, Sakarya ilinin Akyazı ilçesindeki Kuzuluk bölgesinde, çevresi ormanlarla kaplı olan 200 bin m2’lik bir arazide kurulmuştur. Toplam 1.470 daire ve 32.340 adet devremülkü kapsayan projenin ilk etabında 20 blok halinde 1.120 adet daire inşa edilerek 1996 yılında sahiplerine teslim edilmiştir. Aynı bölgede 1997 yılında inşaatına başlanan ve 350 daire ile 7.700 adet devremülkü kapsayan 2. etabı ise 2000 yılında sahiplerine teslim edilmiştir.

Armut Devremülk Tatil Köyü
Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde bulunan devremülkler, ormanla kaplı, deniz kıyısında 362 bin m2’lik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tamamı deniz manzaralı 11 blok, her biri kaplıca suyuna sahip 1.686 daire ve 37.092 adet devremülkten oluşan Armutlu Devremülk Tatil Köyü, 2004 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.


ID : 1397654883525873, Güncelleme : 25.04.2016 16:31:41, Tıklanma : 53609
Paylaş :   |