Ana Sayfa Site Haritası İrtibat
English
Deutsch
عربي
Русский
HakkımızdaSektörlerKurumsal YönetimYatırımcı İlişkileriBilgi Toplumu HizmetleriKariyer
Ara
26/5/2006 - İhlas, otomobilde büyüyor! Bisan, jeep ve yeni kamyonetleri bu yıl Türkiye pazarına sunacak
İhlas Holding kuruluşu Bisan Motors, bu yıl jeep ve yeni kamyonetleri Türkiye pazarına sunacak.
Bisan Motors, geçen yıl 3500 adet olan satış rakamını, bu yıl 5500'e çıkartmayı hedefliyor.
Bisan bisiklet Moped Otomotiv A.Ş.'nin 1963'de Türkiye'nin ilk bisiklet fabrikası olarak İzmir Bornova'da faaliyete geçtiğini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Ömer Çardak, ''Bisan, 1974'de Peugeot ile lisans anlaşması imzalayarak Moped imal etmeğe başladı. Şu an, üretimini yüzde 100 kendi başarıyor. Mobilette yılda 50 bin, bisiklette 1 milyon adet imalat kapasitesine sahip '' dedi.
GAZ markasının da Rusya'daki en büyük ticari araç üreticisi olduğunu belirten Çardak, şu bilgileri verdi,
''Geçen yıl 300 bin adet araç imal eden GAZ, ticari araç yanında otomobil, askerî araçlar ve iş makineleri de çıkartıyor.
Rusya'dan ilk araçları geçen yıl başında getirttik. 2005'de toplam 3500 adet araç sattık. Bunlar, hafif ticari araç segmentindeki kamyonet ve panelvanlardı. Bu yılı hedefimiz 5500 araç satmak. Geçen yıl yüzde 6 olan pazar payımızı bu yıl yüzde 8'e, 2007'de de yüzde 107a ulaştırmak istiyoruz''.

SATIŞTAKİ ÜRÜNLER ARTACAK
Halen Gazelle ve Sabol olarak 2 model kamyonet ve panelvan pazarladıklarını söyleyen Çardak, yıl sonuna kadar Valdai ve 4x4 araç Tiger'ı getirteceklerini belirtti. Çardak, şöyle devam etti,
''GAZ'ın araçlarında Avusturya patentli, Dünya'nın en iyi markalarından Steyr motor kullanılıyor. Türkiye'de 2100 cc'de 110 beygir gücü elde eden başka ticari araç yok. Kendi emsâli arasında en düşük yakıt sarfiyâtı, en küçük dönüş yarı çapı, en uygun yedek parça fiyatına sahip olması gibi özellikleri de var.''.
Araçlara, 3 yıl, yahut da 100 bin kilometre garanti verdiklerini ifade eden Ömer Çardak, şöyle devam etti,
''Fiyatımız, emsâline göre, yüzde 20 dolayında daha ucuz. Fakat, bu Türkiye pazarına girmek için geçici süre izlenecek bir fiyat politikası. GAZ'ın distribütörler toplantısı, geçen yıl sonunda Antalya'da düzenlendi. BİSAN, en iyi başarı gösteren distribütör unvânını aldı. Bunu da, kurduğumuz pazarlama sistemine borçluyuz.''.
* İMKB isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB’ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri Foreks tarafından sağlanmaktadır.

Copyright © 2002-2010. İhlas Holding. Her hakkı saklıdır.