Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri

Armutlu Tatil Köyü, ormanla kaplı, deniz kıyısında 362 bin m2’lik bir arazi üzerinde yer almaktadır.

İhlas Holding, 1994 yılında Kuzuluk Kaplıca Evleri ile başlattığı termal devremülk sistemini 1999 yılında Armutlu ile sürdürmüştür. Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde bulunan devremülkler, ormanla kaplı, deniz kıyısında 362 bin m2’lik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tamamı deniz manzaralı 11 blok, her biri kaplıca suyuna sahip 1.686 daire ve 37.092 adet devremülkten oluşan Armutlu Tatil Köyü, 2004 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Türkiye’nin en büyük ve en geniş kapsamlı termal devremülk tatil köyü konumundadır. 2015 yılının ikinci yarısında inşaatına başlanan 450 konut ve iki adet kür merkezli 2. Etap Panorama yapımı ise devam etmektedir. 2017 yılı sonunda teslimi planlanmaktadır. Bu etabın bitmesinden sonra daire sayısı 2136’a ulaşacaktır. Kaplıcanın sıcaklığını, ormanın yeşilliği ve Marmara Denizi’nin serinliği ile buluşturarak misafirlerine hem tatil ortamında tedavi olabilme hem de doğanın, denizin ve nitelikli sosyal tesislerin olanaklarından aynı anda yararlanma imkânı sunmaktadır.

Konfor ve Doğal Güzellikler Bir Arada
Armutlu Tatil Köyü 105-98-85-70-50 m2 olmak üzere farklı büyüklüklerde tam donanımlı dairelere sahiptir. Tesis bünyesinde; açılıp kapanabilen bay ve bayan için ayrı kullanımlı iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, aqua park, saunalar, kür merkezleri, masaj salonları, bowling salonu, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, spor salonu, alışveriş merkezi, kafeteryalar, restoranlar ve su oyun alanları bulunmaktadır.

Tatil Köyü’nde Çamur Terapi Merkezi, Tuz Tedavi Odası ve Balık Terapi Merkezi’nde tamamlayıcı tedavi hizmetleri verilmektedir.

Devremülklerin bulunduğu alandaki ticari ve sosyal bölümlerin tamamının mülkiyeti İhlas Holding A.Ş.’ye aittir. Sosyal üniteler Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.